Son Dakika

Gücü yetmeyince suçu kime attı?

  • 0
  • 8781
Gücü yetmeyince suçu kime attı?

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’ın, tartışmalı meclis üyesi listesi ile ilgili basın mensuplarına açıklama yaptığı toplantıda Dost Beykoz tartışması yaşandığı ortaya çıktı.

Hızır Yılmaz, Süleyman Kılıç’ın ilk yapılanlistede var olduğunu fakat daha sonra Dost Beykoz’un yapmış olduğu bir haber üzerineSüleyman Kılıç’ı listeden çıkardığını söyledi. 

HABERİ OKUMADAN ÖNCE LÜTFEN AŞAĞIDAKİ SES KAYDINI DİNLEYİN 

Hızır Yılmaz’ın toplantısında basın mensuplarıyla arasında şu diyalog yaşandı:  

Ozan Derviş: “Bir çok insan, Beykoz’da ki sosyal demokrasiyle ilgilenen insanların partililiğinden kuşku onların çalıştığını gördü. Bende gördüm bir çoğunu... Dolayısıyla bir çoğu bütün toplantılarınıza katıldı, büro açtı, masraflar yaptı. Ama hiç masraf yapmayan sizinle beraber yürümeyen insanlar listeye girdi. Bunu nasıl izah edeceksiniz? Mesela ‘İnşaat sektörü’ listesi deniliyor. Dün akşam toplantıda bu söylendi.” 

Hızır Yılmaz: İnşaat sektöründen bir tane müteahhit varsa, bu soruyu sorarsınız. İlk hazırlanan listede Süleyman Kılıç yoktu. Çünkü listenin hazırlanmasından bir gün önce Dost Beykoz gazetesi arkadaşımızı karalamıştı. Bazı karalamalarda Ankara’ya Akif Bey’e gitti. Ben Akif Bey’in sesini telefonda duyduğu zaman düğmelerini ilikleyen bir arkadaşınızım. Bu benim başımı ağrıtır diye bir arkadaşımızın üzerine gidilmişse, ısrarla bunu koymam gerekiyordu. 

Basın mensuplarının gazete olarak bir tek Dost Beykoz mu var? CHP’yi Dost Beykoz muoluşturuyor tepkileriyle karşılaşan Hızır Yılmaz, salondan ayrılmak isteyen gazetecilerden özür diledi. 

Hızır Yılmaz, ‘Örgütün üyeleri gibi konuşmayın. Gazeteci gibi sorularınızı sorun. Tatmin eder ve ya etmez. Siz burada Cumhuriyet halk Partisi’nin bireyleri olarak mı konuşuyorsunuz

Basın mensuplarının Dost Beykoz’dan başka bir gazete dikkate alınmıyor mu gibi söylemleri üzerine ise Yılmaz, şöyle devam etti: 

“Az daha etki altında kalıp, yapmamam gereken bir hata yapıyordum. Zaten benim o arkadaşı listeye koyma niyetim varsa bütün karalamalara karşı o inadı devam ettirmem gerekirdi. Ya siz anlamıyorsunuz? Ya da ben anlatamıyorum. O arkadaşı koyma niyetim vardı. Bu yazıdan sonra başım ağrır düşüncesinde koymaya karar verdim. Hata yapmışım. Mademki koymaya niyetim vardı. Dost Beykoz ne yaparsa yapsın ki CHP lehine bir şey yapmayacağı Beykoz’da yaşayan herkes tarafından bilinen bir şeydir. Sizler tarafından böyle anlaşılmamış olabilir. Fakat şimdi düzelttim. Anlamanızı umuyorum.” 

Dost Beykoz’un açıklaması 

Hızır Yılmaz’ın basın mensuplarına yönelik ifadelerini değerlendiren Dost Beykoz yetkilileri ise, Hızır Yılmaz’ın, Dost Beykoz’a iftira attığını belirterek, “Süleyman Kılıç’ın hiçbir şekilde karalanmadığı, sadece toprak döküm işi yapan bir müteahhit olduğu yazılmıştır. Bununla birlikte, Süleyman Kılıç’ın ilk etapta listeden çıkarılmasında ve daha sonra tekrar bazı isimlerin devreye girerek Kılıç’ın tekrar listeye konulması bilgimiz dahilindedir. Önümüzdeki günlerde yapılacak haberle bu konuya ilişkin gerçekler kamuoyuyula paylaşılacaktır” denildi. 

Karataş’ın yerine Aydın Habil… 

Diğer yandan Beykoz İlçe Seçim Kurulu’nun meclis üyesi adaylığını, sendika başkanı olması gerekçesiyle kabul etmediği Nevzat Karataş’ın yerine CHP listesinin 8. sırasına,Kavacık’ta hizmet veren Habil Pizza’nın sahibi Zilal Habil’in oğlu Aydın Habil’i koyduklarıöğrenildi.

Haber Merkezi

Musa Aksu CHP Beykoz İlçe Başkanı oldu
Önceki Musa Aksu CHP Beykoz İlçe Başkanı oldu
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz