Makaleler

Guam Adası’nda beş bin PKK'lı

2014.07.21 00:00
| | |
28132

Medyadan öğreniyoruz. Meğer 1991 Yılı’nda baba Bush’un Başkanlık döneminde gerçekleştirilen 1. Körfez Savaşı’nda 5 bin peşmerge aileleriyle birlikte CIA tarafından Pasifik Okyanusu’ndaki Guam Adası’na gönderilmişler. Deniz, güneş, kum… Margarita kadehleri, egzotik müzikler ve danslar… Ne tatil ama…

Bizim ulusal medya yaklaşık 16 yıl sonra uyandı, bu 5 bin peşmerge nerede diyor? Azizim, bu ABD. Planlarını uzun vadeli, hem de çok uzun vadeli yapar. Aileleriyle birlikte 16 yıl ABD himayesinde eğitilen bu 5 bin kişi, 16 yılda iki katı nüfusa ulaşmıştır muhtemelen. E, ada dedik, egzotik dedik, Guam dedik ya… İşin içinde bir de CIA var ki bilim neyi gerektiriyorsa onu yapmışlardır zaten. Kuzey Irak’ın elitleri de bu 5 bin kişiden çıkar, askerleri de, özel birlikleri de, mayıncısı da.

E, 16 yıl eğitimin ardından bunlara bir de silah sağlamak lazım. ABD orjinli peşmerge yurtseverlere!silahı el altından veremezsin. Kabadayısın ama bir yere kadar. Uluslar arası kamuoyu var, AB var. Adama göstermelik de olsa sorarlar; “PKK’ya bu silahları vererek piyasayı neden bozuyorsun” diye. Bu durumda ABD’nin kayıp silahlarının da nereye kaybolduğu ortaya çıkmış oluyor anlayacağınız.

Son dönemlerde yaşanan hain saldırıların şekline baktığınızda, öyle dağlara çıkıp birkaç ay çapulcular takımı tarafından eğitim görmüş zibidilerin işi olmaktan çok uzak, profesyonel harekatlar izliyoruz. Köprü uçurmalar, mayın tuzakları, vur-kaç taktikleri, gece sızmalar.

Yani, bana göre dolaylı olarak ABD ile savaş halindeyiz. Öldürülen PKK militanları kesinlikle bizim bildiğimiz çapulcu takımı değil. En az üç dil bilen (Kürtçe, İngilizce ve Türkçe), vuruş gücü son derece yüksek silahlarla donatılmış, savaş taktiklerini çok iyi bilen, kısaca özel eğitilmiş hainler.  

15 günde 30 şehit, 1984’den bu güne 16 bine yakın şehit ve gazi verdi bu ülke. 23 yılda 16 bin, her gün ortalama 2 kişi… Vicdanı olana ne ağır bir yük… Şehitler tabi ki ölmez, ama, insan “şehit vermemek için bu güne kadar ne yaptın?” diye sormaktan da kendini alamıyor.

23 yılda kaç hükümet değişti bu ülkede. Hiç birisinin radikal bir anti terör politikası neden olamadı? ABD 5 bin kişiyi alıp eğitirken, biz 5 tabura yakın asker kaybettik, nerede bizim özel eğitimli birliklerimiz?

PKK Terörü’nün perde arkasındaki destekçileri olan AB’ye rağmen, ABD’ye rağmen Terör suçlarına karşı idam cezasını getirebiliyor musunuz? Ellerinizden öperim…

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"