Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız!

  • 0
  • 11345
Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız!
Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız!
Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız!
Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız!
Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız!

Kars’ın Soylu Köyü’nde 2011 yılından beri öğretmenlik yapan Beykozlu Özge Taşçı “eğitim yapılamaz” raporulu okulu bölgenin en güzel köy okullarından birine döndüren Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e ve Beykozlulara duygu yüklü bir mektup gönderdi.

Mektubu ve fotoğrafları noktasına dokunmadan yayınlıyoruz.

DEĞERLİ BEYKOZLU HEMŞEHRİLERİM!

BURDA BİR KÖY VAR UZAKTA, BU KÖY BİZİM KÖYÜMÜZ…

Kars -Merkeze 40 Km uzaklıkta bulunan, sınır köylerinden, Soylu Köyü. Bu köyün bir de ilkokulu var. Adı;  SOYLU İLKOKULU.  İşte bu okulda BEYKOZLU bir kızınız öğretmenlik yapıyor.

05 Eylül 2011 tarihinde bu okuldaki görevime büyük bir sevinç ve istekle başladım. Fakat ilk geldiğimde okulun; üç sınıf ile bir müdür odası, tavanı neredeyse çökecek,  okulun içi kuş pislikleri ve pireden geçilmez, köhne hatta önceden “eğitim yapılamaz” raporu da verilmiş bir binası vardı. Okuldaki tek öğretmen de bendim.  Okulun ne bir hademesi, ne de bir müdürü vardı. Öğretmenliğin yanında bu görevleri de ben üstlendim. 

Gördüğüm manzara karşısında o kadar yıkıldım o kadar üzüldüm ki; hiç böyle bir yerde görev yapacağım aklıma gelmemişti çünkü. Okulun bu harap halini görünce köyü terk edip İstanbul’a geri dönmeyi düşündüm. Hemen babamı arayarak kararımı ona da bildirdim. Okulun durumu o kadar kötüydü ki, babamın da beni destekleyeceğinden emindim.  Fakat babam, kararıma karşı çıktı ve’  “SAKIN HA! Oradan ayrılma, kötü şartlarına rağmen tek bir çocuğa bir faydan dokunsa onun sevabı bile sana yeter de artar‘’dedi. 

Bunun üzerine ben de, okulun yenilenmesi ve eksiklerinin giderilmesi konusunda yardımcı olmasını, sponsor bulmasını istedim. Babamın aklına gelen ilk isim, tabii ki Belediye Başkanımız Yücel ÇELİKBİLEK oldu. “Başkanımız hayırsever bir insandır. En iyisi sen onu ara‘’ dedi. Ben de, babamın sözünü dinledim ve Başkanımızı arayıp durumu anlattım. İhtiyaçlarımızı söyledim. Başkanımız da, ne gerekiyorsa yapacağını söyledi ve sözünü de tuttu. Destek ve katkılarıyla, öncelikle okulun çatı ve tavanı yenilendi, zemin döşemesi ve sıvaların sökülüp tekrardan yapılması sağlandı. Ayrıca, bir adet masaüstü ve bir adet laptop olmak üzere iki bilgisayar ile bir adet yazıcı, iki takım ansiklopedi, iki adet beyaz tahta, tül, sıra örtüleri ve okulumuzun ihtiyacı olan her türlü kırtasiye malzemesi aile dostlarımız ve yardımseverler tarafından temin edildi. Bu yardımlar neticesinde de, okulumuz Kars köy okulları arasında en güzellerinden birisi oldu.  Başta devletimize ve Değerli BAŞKANIMIZ YÜCEL BEY’E olmak üzere herkese sonsuz teşekkürler…

Okulumuza yapılan bu güzellikler için, kendim ve çocuklarım adına Başkanımıza bir teşekkür mektubu gönderdim. Mektubun ardından Başkanımız telefonla arayarak başka bir isteğim olup olmadığını sordu.  Ben de  “Artık daha ne isteyebilirim ki Başkanım! İstediğimizden fazlasını bize verdiniz zaten”  dedim.

Öğrencilerimin, bugüne kadar hiç parkta oynamadıklarını, kaydırağı sadece televizyondan görüp bildiklerini ve nasıl bir şey olduğunu hep bana sorduklarını anlattım. Eğer mümkünse eski de olsa bir kaydırak göndermesini rica ettim. Bu konuşmanın üzerinden fazla bir zaman geçmeden, içinde salıncağı, kaydırağı, iki çöp kutusu ve dört piknik masası olan çok güzel bir park geldi köyümüze. Oysa biz, eski bir kaydırak bekliyorduk.

Yine çok şaşırdık ve yine çok sevindik. Fakat şaşkınlığımız öyle hemen geçmedi; tabelayı görünce ne diyeceğimi bilemedim açıkçası.  Çünkü tabelanın üzerinde  “ÖĞRETMEN ÖZGE TAŞÇI PARKI ’’ yazıyordu. Çok ama çok duygulandım. O an hissettiklerimi inanın, tam anlamıyla yazıya dökemem. Şaşkınlık, sevinç hepsi birbirine karışmıştı.

Beykoz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü SEVİLAY HANIM’la yaptığım görüşmede bunun başkanın talimatı olduğunu öğrendim. Bu sevincimi de hemen babamla ve ailemle paylaştım. Ailemi, yakın çevremi ve beni mutluluktan ağlatan Sayın Başkanımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

DEĞERLİ BEYKOZLULAR, HEMŞERİLERİM,

Yaşadığım bu güzellik, BEYKOZLU olmanın ayrıcalığı olsa gerek.  Benim yaşadığım bu mutluluğu tüm öğretmen arkadaşlarımın da yaşamasını dilerim. Çünkü çocuklarımın gözlerinde gördüğüm ışıltı ve yüzlerindeki gülümsemenin verdiği mutluluk ve huzur tarif edilemez. 

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ben ve öğrencilerim, başta Başkanımız YÜCEL ÇELİKBİLEK olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Bu mektubu,   yaşadığım güzelliği sizlerle paylaşmak için yazdım.

EVET, BURDA BİR KÖY VAR UZAKTA!  KÖYDE BİR OKUL VAR! HEM DE TAM SINIRDA! VE BU OKULDA BEYKOZLU BİR ÖĞRETMEN VAR; BEYKOZ’U ve SİZİ UNUTMAYAN!

SEVGİLİ BEYKOZLULAR, BEN SİZİ UNUTMADIM, SİZ DE BİZİ UNUTMAYIN.

Okulumuzun telefon numarası: 0474 254 11 49 

MÜDÜR YETKİLİ ÖĞRETMEN

ÖZGE TAŞÇI

Cem Yılmaz’ın Beykoz’daki villası yandı
Önceki Cem Yılmaz’ın Beykoz’daki villası yandı
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz