Gözlüğüm yoktu, hedef gözetmedim

  • 0
  • 8659

Beykoz Çavuşbaşı’nda yaşanan tasmasız köpek cinayetinde ilk duruşma yapıldı.

Beykoz Çavuşbaşı’nda komşular arasında tasmasız köpek gezdirmek yüzünden çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesi sonucunda işadamı Reşit Vural'ı (56) vurarak öldürdüğü öne sürülen işadamı Kemal U., "kasten adam öldürmek" suçlamasıyla hakim önüne çıktı.

Müebbet hapsi istenen tutuklu sanık, "Reşit Vural, tartışmadan sonra iki el ateş etti. Etraf karanlıktı. Silahımı aldım. Hem kendimi hem de çocuğumu korumak amacıyla maktulün bulunduğu tarafa doğru 4 el rastgele ateş ettim. Herhangi bir hedef gözetmedim. Kasten öldürme amacıyla hareket etmedim. Kaldı ki, gözlerim kataraktlı. İki gözüm de 3,5 derece astigmat ve miyoptur. Olay sırasında da gözlüğüm yoktu. Hedef gözetmedim" diye konuştu.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık Kemal U., yaşamını yitiren Reşit Vural'ın oğlu Yakup Vural, diğer müşteki Adem Tangül ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan Kemal U., ‘'Olay günü küçük oğlum ve eşim köpeklerimizi almak için dışarıya çıktılar. Bu sırada komşumuz olan rahmetli Reşit Vural, köpeklere ve küçük oğluma karşı silah doğrultmuş. Buları eve geldiğinde oğlum anlattı. Ben olayı görmedim. Fakat daha sonra dışarıdan 1-2 el silah sesi duydum aşağıya inmek istedim. Bu sırada eşime de polisi aramasını söyledim ve eşim polisi aradı'' dedi.

‘'HAVAYA DOĞRU 12 EL ATEŞ ETTİM''

Büyük oğlu ile birlikte dışarıya çıktığını belirten Kemal U. ‘'Hava karanlıktı. Ben maktule hitaben ‘Ne yapıyorsun komşu, çocuğuma silah çekmişsin' dediğimde küfür etti ve bize doğru 2 el ateş etti. Ben ve oğlum arabamı siper ettik. Benim de boş olmadığımı anlaması için aşağıya inmeden önce yanıma almış olduğum ruhsatsız tabancamla havaya doğru sayarak 12 el ateş ettim" dedi.

‘'HEDEF GÖZETMEDİM''

Karşılıklı silahlar ateşlenince yakınlarına mermiler düştüğünü ifade eden Kemal U., ‘'Kendimi ve çocuğumu korumak amacıyla, maktülün bulunduğu tarafa doğru 4 el rastgele ateş ettim. Herhangi bir hedef gözetmedim. Bir ara sessizlik oldu ve vuruldu gibi bir şey duydum. Çocuğuma baktığımda, herhangi bir yara almadığını hissettim ve arabanın arkasından silahın da kesilmesi nedeniyle kaçmaya çalıştım'' diye konuştu.

‘'OLAY SIRASINDA GÖZLÜĞÜM YOKTU''

Kasten adam öldürme amacıyla hareket etmediğini vurgulayan Kemal U. kendisini, ''Öyle olsa önceden polise haber vermezdim. Kaldı ki, gözlerimde katarakt var. İki gözümde 3,5 derece astigmat ve miyoptur. Olay sırasında da gözlüğüm yoktu. Ateş ederken hedef gözetmedim'' savundu.

Hakim, olay yerinde uzman bilirkişi ile keşif yapılmasına, keşif sırasında tanıkların da olay yerinde bulunmasına ve sanık Kemal U.'nun tutuk halinin devamına karar verdi.

Beykoz Baklacı Mahallesi Korkuteteği Sokak'ta, 1 Ocak 2016 tarihinde yaşanan olayda Romanya'da oto yedek parça fabrikası bulunan Reşit Vural, oğlu Alman kurdu 3 köpeği tasmasız dolaştırdığı için komşusu tekstilci İş adamı Kemal U. ile tartışmıştı. Tartışma büyüyünce silahlı kavgaya dönüşmüş ve Reşit Vural alnından vurularak yaşamını yitirmişti. Levent U. ise olay yerinden kaçmış ve 1 ay sonra teslim olup tutuklanmıştı.

Haber Türk

Beykozlu çocukların en mutlu günüydü
Önceki Beykozlu çocukların en mutlu günüydü
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz