Av. Ferda KAZANCIBAŞI
  • 03/04/2022 Son günceleme: 03/04/2022 21:23
  • 5.473

Gerek 1951 tarihli Uluslararası CENEVRE SÖZLEŞMESİ ve gerekse AVRUPA BİRLİĞİ İLKELERİ (Can ve Mal tehdidinin ortadan kalkması) ile sığınma sebeplerinin son bulacağı ve sığınmacıların geldikleri ülkeye gönderilmeleri gerektiğini öngörmektedir.

Gerek 1951 tarihli Uluslararası CENEVRE SÖZLEŞMESİ ve gerekse AVRUPA BİRLİĞİ İLKELERİ (Can ve Mal tehdidinin ortadan kalkması) ile sığınma sebeplerinin son bulacağı ve sığınmacıların geldikleri ülkeye gönderilmeleri gerektiğini öngörmektedir. AKP İktidarı ise Türkiye'nin lehindeki uluslar arası sözleşme şartlarının hiç birini yerine getirmeyerek yaklaşık on milyon Suriyelinin Türkiye'ye yerleşme niyetlerine zemin hazırlamıştır.
Bir kere şunun dikkatlerden kaçırılmaması gerekir ki, iki millet arasında (Birlikte yaşamanın ön şartı) olan KÜLTÜR BİRLİĞİ yoktur. Diğer önemli bir husus da Suriyelilerin ahlaki yapılarında KADER BİRLİĞİ KARAKTERİ yoktur. Üstelik misafir kabul edildikleri ülkenin genç kızlarına aileye sarkıntılık, hırsızlık, gasp, soygun, adam yaralama, adam öldürme gibi olaylarla Türkiye'deki suç işleme oranının artmasına sebep olmaktalar.

Konunun diğer önemli yanı da Suriyelilerin DOĞURGAN oluşlarıdır. Şimdilik on milyon olan Suriyelinin bir kaç yıl sonra nereye varacağını düşünmek bile iç karartıcı.

Üstelik AKP İktidarı Türk Milleti'nin rızasını almadan Suriyelilere TC vatandaşlığı vermektedir. Şimdiden Suriyeli ve Arapların Hatay ilinde ekseriyeti aldıkları söylenmektedir.
Ve daha şimdiden vatan toprakları, Türk Milletinin altından sinsi sinsi kaydırılmaya başlandı.

AKP İktidarı ve Muhalefet ise koltuk kapma peşinde birbirleri ile didişmekte.  

VAHİM ŞARTLAR KARŞISINDA AKP İKTİDARI VE MUHALEFET PARTİLERİ; HİÇ SESİNİZ ÇIKMIYOR. YETER ARTIK MİLLET SİZDEN SES BEKLİYOR

Yazarın Yazıları