Siyaset

Görkemli gecede Beykoz Teşkilatı 'Tam not' aldı

Görkemli gecede Beykoz Teşkilatı 'Tam not' aldı
09.03.2015 16:13
| | |
24507

Foto galeri

Daha önce CHP Beykoz İlçe binasında bir araya gelen CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları, bu kez Beykoz Aşşrom Restaurant'ta buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları, Beykoz'da ağırlandı.

İstanbul'un dört bir yanından gelen ve 600 kişi kapasiteli Balo Salonu'nu tamamen dolduran partililer, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nın hazırladığı programda hem eğlendi hem de hasret giderdi. Kadıköy Belediyesi eski Başkanı Selami Öztürk'ten CHP İstanbul İl eski Başkanı Oğuz Kaaan Salıcı'ya gazeteci Can Ataklı'ya kadar İstanbul'un tanıdığı pek çok sima CHP'nin gecesindeydi. Programda, önce yemek yenildi ve ardından halkoyunları gösterileri keyifle izlendi. CHP Beykoz Gençlik Kolları'nın sabah saat 03.00'lere kadar çalışıp hazır hale getirdikleri Rüzgarlıbahçe Aşşrom Restaurant'taki gece günün anlam ve önemine dair yapılan konuşmalar ve teşekkürün ardından sona erdi.

‘Broşürü olmayan tek Aday Adayı Mahmut Atom Duruk’tu…’

Beykoz Aşrrom Balo Salonu'nda gerçekleştirilen CHP Gecesi'nde İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili olmak isteyen çok sayıda Aday Adayı katıldı. Salonun girişinde kurulan stantta, geceye katılan aday adaylarının tanıtım broşürleri, afişleri ve gönderdikleri çiçekler yer aldı. CHP Gençlik Kolları'nın gece boyu hazırladığı bayraklar da yine salonun girişinde yer aldı; Balo Salonu'nu süsledi. Tüm Aday Adaylarının broşürleri girişte duran masada ve Balo Salonu'ndaki yemek masasının üzerinde dikkat çekerken, birkaç gün önce Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan işadamı Mahmut Atom Duruk'un herhangi bir broşürünün olmaması dikkat çekti. Bayrak, pankart ve broşüre 'çevre kirliliği yarattığı' dolayısıyla karşı çıkan CHP İstanbul 1. Bölge Aday Adayı Mahmut Duruk, bunun yerine masa masa dolaşarak selamlaşmayı ve dileyen partililere kartvizit dağıtmayı seçti.

‘Beykoz Kadın Kolları için yardım toplandı’

Öte yandan 1. Bölge İstanbul Milletvekilliği için CHP'den Aday Adaylığı'nı açıklayan Oğuz Kaan Salıcı, Berhan Şimşek ve Can Ataklı da broşürü olmayan partililerdendi. Aday Adayları'nın her 3'ü de Mahmut Atom Duruk gibi masa masa dolaşarak, partililerle selamlaşmayı ve dileyene kartvizit bırakmayı seçti. Aşşrom'un Balo Salonu'nu dolduran CHP'liler içinde Beykoz İlçe Teşkilatı da dikkat çekti. Gece boyu Beykoz dışından gelen konuklarını en iyi şekilde ağırlamaya çalışan teşkilat mensupları, ayrıca üzerinde CHP'nin yer aldığı hatıra defterlerini bağış karşılığı satarak, Kadın Kolları için gelir elde etmeye çalıştı. Bu sırada Beykoz Belediye Meclis Üyesi Aydın Düzgün de 50 TL bağış yapıp, bir defter alarak; Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör’e hediye etti.

Geceye, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Sarıyer Belediye Başkanı İnşaat Mühendisi Şükrü Genç'in yanı sıra CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları İrfan Hüseyin Yıldız, Süleyman Bayraktutan ve Hüsniye Kaya da çiçek gönderdi ve sevgilerini dile getirdi.

Geceye katılan ve broşürlerinde kendilerini anlatan CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayları ise kendileri ve amaçlarıyla ilgili olarak tanıtım kâğıtlarında şunları ifade etti:

Füsun Sökmez

Slogan: "İktidar Yolunda Al Yazmanın Sesine Sahip Çık"

Hakkında: Beykoz 1964 doğumlu. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. CHP İstanbul İl eğitim Sekreteri.

Dikkat Çekenler: "Ülkemiz zor günler geçiriyor... Her geçen gün kadın cinayetleri sayısında artış yaşanıyor... Eğitim zorunlu din dersleriyle geçiştiriliyor... Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet tehlike altında... Tek kurtuluşumuz Bahara, İnancımıza... Önümüz bahar heybemizde ne kadar umudumuz varsa iktidar yolunda Al Yazmaya sarılalım, güveni inşa edelim..."

Hızır Yılmaz

Slogan: "Hırsızlardan Halk Adına Sorulacak Hesabım Var"

Hakkında: Rize Kalkandere 1961 doğumlu... Kabataş Erkek Lisesi mezunu... Evli, 3 çocuk babası...

Dikkat Çekenler: "Barınma hakkının kutsallığı için çatıya da çıkarım kürsüyü de yıkarım... Her canlı için yaşama hakkı kutsaldır..."

Özer Beğenmiş

Slogan: "Güç Odaklarına Karşı Halkla Birlikte Halkın İçinde..."

Hakkında: 1968 Erzincan doğumlu. Trakya Üniversitesi mezunu Makine Mühendisi.

Dikkat Çekenler: "Bir örgüt emekçisi olarak TBMM'de halkın, haklının ve mazlumun yanında mücadeleye devam etmek için siz değerli örgüt emekçilerinden yetki istiyorum"

Hikmet Karakuş

Slogan: "Bu seçimde bir Hikmet var"

Hakkında: Sivas Zara 1957 doğumlu. Marmara Üniversitesi mezunu ve Preston Üniversitesi'nde doktora eğitimini tamamlamış. Kartal Belediye Başkan Danışmanı.

Dikkat Çekenler: "Hak arayanları ve öğrencileri coplayan polis devletine 'Hayır' diyebilmek ve Gezi olaylarında hayatını kaybeden gençlerimizin hesabını sorabilmek için adayım. Takdir sizlerin"

Birsen Tursun Demirel

Slogan: "Tam Bağımsız Laik, Demokratik, Türkiye İçin El Ele"

Hakkında: Malatya 1967 doğumlu. 9 Eylül Tıp Fakültesi Mezunu. Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı…

Dikkat Çekenler: "CHP'yi savunmak, iç barışı savunmaktır... CHP'yi savunmak Türkiye'yi savunmaktır"... Birsen Tursun Demirel ayrıca Beykoz Çubuklu Derneği Başkanı Erdem Çelik'in davetlisi olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine katılarak, dikkat çekti.

Yalçın Tarhan

Slogan: "Biz Olabilmek İçin!"

Hakkında: Sakarya Hendek 1973 doğumlu. Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi mezunu…

Dikkat Çekenler: "İstanbul Kartal'da ikamet ediyorum. CHP'nin aktif üyesiyim. Ülkemizin geleceğinde güçlü bir kadroyla iktidar olabilmesi için ben de elimden geleni partim adına yapmak istiyorum."

Aynur Özensoy

Slogan: "Yaşanan tüm olumsuzlukların sona ereceği ve aydınlık için, çağdaşlık için umutlarımızın yeşereceği günler dileğiyle..."

Hakkında: 1963 yılında doğdu. Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Medipol Üniversitesi'nde Sağlık Hukuku Ana Bilim Dalı'nda doktorası devam ediyor.

Dikkat Çekenler: "2006 yılından bu yana CHP üyesiyim. Onurlu, Özgür, eşit eğitimli, bilinçli insan dediği için... Temel insan hak ve özgürlüklerinden ödün vermediği için CHP'deyim ve bu nedenle siyasete 'Evet' dedim"

İsmet Öztürk

Slogan: "Yapmamız Gereken Tek Şey Doğru Adayları Seçmek"

Hakkında: Sivas 1965 doğumlu... 40 yıllık Beykozlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu. A karneli gümrük müşaviri

Dikkat Çekenler: "Üreten, paylaşan, çağdaş bir Türkiye için... Haksızlığa, hukuksuzluğa karşı mücadele etmek için... Çocuklarımızın geleceği için Milletvekili Aday Adayıyım..."

Celal Dinçer

Slogan: "Varlık İçinde, Birlik İçinde Özgür Biçimde..."

Hakkında: 1957 Erzincan doğmlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümü mezunu. Sakarya Geyve ile Kartal Kaymakamlığı yaptı. Maltepe, Üsküdar, Adalar ve Beykoz Kaymakamlıklarını 'vekaleten' yürüttü. İngilizce ve Fransızca biliyor. Sakarya Vali Yardımcılığı ve Bartın Vali Yardcımcılığı yaptı. Son olarak 2011 yılına kadar Ankara Vali Yardımcılığı görevini yürüttü. Dr. Celal Dinçer, aynı zamanda halen TBMM 24. Dönem, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili görevini yürütüyor.

Dikkat Çekenler: CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Cemevleri'nin resmi ibadet yeri olması için TBMM'ye yasa teklifi verdi. Broşüründe Milletvekili Dinçer, "Bilgim tecrübem ve sizlerin desteğiyle... Yolsuzluk yapanın yolunu tıkamaya, kadına kalkan eli kırmaya, demokrasi için sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyım. Bunun için Aday Adayı oldum" diyor.

Cem Haydar Bektaş

Slogan: Cumhuriyete ve Cumhuriyetin tüm kazanımlarına sonuna kadar sahip çıkacağız."

Hakkında: 1961 İstanbul doğumlu... Lisans örenimini Almanya'da İşletme ve Ekonomi alanında tamamlayan Bektaş, İngiltere Londra Şehir Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği alanında Yüksek Lisans Eğitimi aldı. Progress Software adlı dünyaca ünlü yazılım şirketinde çalışan Bektaş, bu sırada ABD, Almanya, Avusturya, İsviçre gibi ülkelerde bulundu. Türkiye'ye döndükten sonra Kanal B ve Cem TV'de programlar yapan Cem Haydar Bektaş, siyasete 2002 yılında merhum İsmail Cem'in Yeni Türkiye Partisi'nde İstanbul İl Yönetimi'nde Eğitim Sekreteri olarak başladı. KalDer, TüSES, TÜBİDER, EGD givi sivil toplum kuruluşlarında aktif yer almaya devam eden Bektaş, evli ve 2 çocuk babası. aynı zamanda ileri seviyede Almanca ve İngilizce biliyor.

Dikkat Çekenler: Cem Haydar Bektaş, Servodata Bilişim A.Ş. Kurucu Genel Müdürü... Bektaş ayrıca 8. Kent ve Yaşam ödülü sahibi...

Doğan Çakmak

Slogan: "Umudu sırtladık, iktidar yolundayız..."

Hakkında: 1965 Sivas doğumlu. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu. Hamburg'da 'master' öğrenimi gördü ve Gothe Enstitüsü'nde 'dil eğitimi' aldı. evli ve iki çocuk sahibi. SODEP ve SHP'de aktif görevlerde bulundu. Mart 1989 yerel seçimlerinde henüz 24 yaşındayken SHP'den Pendik Belediye Meclis Üyesi seçildi. 27 yaşında SHP Tuzla'da Kurucu İlçe Başkanı oldu.1998 yılında bu kez CHP İl Yöneticisi olarak seçildi. Örgütlenmeden Sorumnlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Doğan Çakmak'ın ÇYDD, ADD, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği gibi STK'larda üyeliği var ve aktif olarak görev alıyor.

Dikkat Çekenler: "12 yıllık baskı rejiminde direndiğimiz, yaşam alanlarımızdan doğamıza, kent meydanlarından ovalarımıza, derelerimizden meralarımıza kadar uzanan yıkım ve sömürü anlayışı karşısında mağdur olan milyonlarca yurttaşımızın umudu Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarım; ülkemize borcumuz, iktidar sözümüz var!"

Musa Bulut

Slogan: "İstanbul'u Birlikte Savunduk! Şimdi Sıra Türkiye'de..."

Hakkında: 1963 Tunceli doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İstanbul Üniversitesi'nde Yönetim ve Organizasyon dalında 'master' eğitimini tamamladı.1987 yılında SHP'de Sarıyer Gençlik Kolları'nda siyasete atıldı. 2009 yılında CHP'den Ataşehir ilçesi 1. sıradan İl Genel Meclis Üyesi olarak seçildi. Evli ve iki çocuk babası.

Dikkat Çekenler: "Amacımız; özgür ve eşit yurttaşlık bilincini toplumun tüm katmanlarına yaymak... Anadolu coğrafyasında 1000 yıldır birlikte yaşayan Kürt, Türk, Laz, Çerkez ve tüm azınlıkların insan haklarından kaynaklı demokratik hakkını savunmak... Her türlü cinsiyetçi zihniyete ve gericiliğe karşı mücadele etmek için projeler geliştirmek..."

Şükran Erdoğan

Slogan: Sosyal Demokrasi Gelecek; Gelecek Sosyal Demokraside..."

Hakkında: 1958 Ardahan doğumlu... 42 yıllık Maltepeli... Siyasete 1983 yılında SODEP'te başladı. 1992 yılında ön seçimle SHP'den Kartal Belediye Meclis Üyesi oldu. Kendi adına kayıtlı SMMM bürosu var. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü mezunu. Aynı zamanda Şükran Erdoğan Anadolu Üniversitesi'nden 2 diploma sahibi ve 3.'sünü de almak üzere öğrencilik yaşamına devam ediyor.

Dikkat Çekenler: Şükran Erdoğan, katıldığı toplantılarda 'anti emperyalist anlayışa sahip bir sülaleden' geldiğini vurgulayan bir isim. Özellikle, Köy Enstitüsü, TÖS, TÖB-DER kurucularından olan babası Orhan Kemal Erdoğan ile 2. dereceden dedesi olan TBMM Kurucu Meclis Üyesi-TBMM 1. Dönem Kars Milletvekili Fahrettin Erdoğan, Şükran Hanım'ın 100 yıllık aile geçmişinde önemli yerler tutuyor. Buna karşın Şükran Hanım, babasının ismini broşürlerde belirtmemiş ve dedesi Fahrettin Erdoğan'dan da 'kısaca' bahsetmiş. Bilindiği kadarıyla Şükran Hanım, bu zengin soyacağından bahsetmek konusunda aşırı titiz bir kişi ve yakınlarının teşvik ve zorlamasıyla ancak bir yere kadar ailesinden broşürlerde bahsetmiş. Yoksa Ekonomist, İktisatçı ve Yönetici vasıfları bulunan Şükran Erdoğan'ın zengin kişisel özgeçmişi zaten çok fazla dikkat çekiyor.

Muhammet Gülenç

Slogan: "Irk, Din, Mezhep, Cinsiyet Ayrımı Gözetmeksizin, Özgürce ve Kardeşçe Bir Arada Yaşayacağız"

Hakkında: 1960 Giresun doğumlu. İktisat Fakültesi mezunu… Evli ve 4 çocuk babası.

Dikkat Çekenler: Pendik ADD'nin 6 yıldır Başkanlığı'nı yürütüyor. İstanbul Giresunlular Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi. Köy Hizmetlerinden emekli ve serbest ticaretle uğraşıyor.

Kazım Bilgen

Slogan: Yok

Hakkında: 1967 Elazığ doğumlu. 1971 yılından bu yana İstanbul'da yaşıyor. İSMAR Marketler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı. Evli ve iki çocuk sahibi…

Dikkat Çekenler: Broşürde dikkat çeken en önemli nokta, "30 Mart 2014 yerel seçimleri sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul 1. Bölgesi'nde 14 ilçesinde fiilen çalışmaktadır" ifadesi...

Abdurrahim Yalçındağ

Slogan: Yok

Hakkında: 1950 Elazığ doğumlu. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Beykoz Şahinkaya Endüstri Meslek Lisesi'nde 13 yıldır Edebiyat Uzmanı olarak görev yapıyor. 2 Ocak 2015 tarihinde emekli oldu.

Dikkat çekenler: Abdurrahim Yalçındağ, yıllarca görev aldığı okullarda 'Kazma Sapı', 'Meşeler Göğreince' ve 'Son Yaprak' adlı kendi yazdığı oyunları öğrencilerle birlikte sahneye koydu. Yalçındağ ayrıca 'Öze Dokununca' adlı öyküsüyle İstanbul Öğretmenlerarası Öykü Yarışmasında 'mansiyon' ödülü aldı.

İrfan Hüseyin Yıldız

Slogan: "Sor ve Sorgula! Yıllar Sonra İlk Kez Söz ve İrade Sendedir"

Hakkında: 1962 Tunceli-Pülümür doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Yeditepe Üniversitesi'nde Yüksek Lisans yaptı. Boğaziçi Üniversitesi, Köln, Londra gibi yerlerde 'dil eğitimi' aldı. Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmekte…

Dikkat Çekenler: "Gerçeği arayanlar, sosyal demokratlar, devrimciler, bugünün ruhunu kucaklayan, bir olmanın, akılcı olmanın, vicdanlı olmanın ve özgürlükçü olmanın bilincini bu topraklarda er geç yeniden yakacaklardır. Ben varım ya sen var mısın?"

Haydar Eren

Slogan: "Örgüte ve Topluma Adanmış Bir Yaşam..."

Hakkında: 1945 Bingöl doğumlu. Evli, 1 çocuk ve 3 torun sahibi. Haydar Eren Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı. Deri, akaryakıt ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren bir işadamı.

Dikkat Çekenler: "AKP iktidarının ülkeyi sürüklediği tektipçi bağnaz toplumsal iklime karşı, bilimsel ve laik eğitimi savunuyorum. İşçi mahallelerinde yaşayan biri olarak işçinin, emekçinin, sendikanın, sosyal hakkın savunucusuyum"

Ulaş Kılıç

Slogan: "Gençliğin Sesi Meclise Ulaş'acak"

Hakkında: ADD Ataşehir Şube Başkanı

Dikkat Çekenler: Ulaş Kılıç'ın hazırladığı broşürün arkasında yalnızca Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 Şubat 1933'te Bursa'da gerçekleştirdiği Nutuk'un bir özeti var.

İsmail Saçlı

Slogan: "Ötekileştirilenlerin Sesi"

Hakkında: 1962 Sivas doğumlu. Şişli Kaptan Paşa Lisesi mezunu… 1989 yılında Belediye Meclis Seçimleri'nde 8. sırada yer almasına karşın, başkasının atanması sonucu seçilemedi. 1985 yılı SHP'de ve CHP'de yer aldı. Hacı Bektaş Vakfı Okmeydanı Cemevi Kurucusu. Son 4 yıldır Kartal Cemevi Vakfı Başkanlığı'nı yürütüyor. Evli ve 2 çocuk babası.

Dikkat Çekenler: Kanal 12 TV ve Düzgün TV'de program yapımcılığı üstlenen İsmail Saçlı, toplumsal hayatın içerisinde aktif yer alam bir kişi...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Beykoz Haberleri, CHP, Milletvekili, Aday adayı, Seçim 2015, Can Ataklı, Oğuz Kaan Salıcı, Selami Öztürk, Mahmut Atom Duruk, Berhan Şimşek, İrfan Hzüeyin Yıldız, Hızır Yılmaz, Fisün Sökmez, Özer Beğenmiş, Hikmet Karakuş, Doğan Çakmak

reklam
2 Yorum
tontonreis18.03.2015 00:06:04

ben sıradanbir insanım herkesgibi yasamiçinde beklentilerim umutlarım ve sorumluluklarım var nasıl gecınrim ıhtiyaçlarımı nasıl kaşılarım herkes gibi kaygılarım toplum içinde bir yerim var haketiği değerlerle onurlu ve şerefli bi hayatıyaşamak bunun için ahlakın vicdanın gereğini lnancım ıninsanık ailesinin evrensel müşterekleri bilimin ve aklın rehperliğide özgür ve bağımsız vıcdanımla yaparm bu şiarı bana kazandıra bu güveni mıras bırakan ecdaımın asaletin emaneti olan devetin ve rejimin yasama organı meclisine miletimin hizmetini ve her alanda temsilini bızı yonetmesi için değil sisteminve toplumun ihtiyaçlarımızı karşılaması için seçmek zorudayızbu güveni bana her düşüncey inancı kimliği etnik kökeni sorrgulamayan saygın ve değerlisayan chp kurumsal yapısında tabanına güvenenbıze bukadar dğerli ve nitelikli aday sunan tek parti chp oldu ben artık sıradan biri değilim böyle hisediyom teşekürler chp ttreis

erco erco16.03.2015 22:05:25

arkadaş hiçbir yeni vaadi olmayanlar gene birbirini bulmuş yerelde boyunun ölçüsünü aldı hala hırsız politikası yemezler başka bulun yeni birşeyler yaratın ama oda kabiliyet işi sizde olmayan dao zaten

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"