Görentaş’ın siyasetsiz iftarına büyük ilgi vardı

  • Güncelleme: 20.05.2019 18:24
  • Okunma: 5449 kez
  • Yorum: 0
Dernek merkezi Beykoz İncirköy Mahallesi’nde olan Kastamonu Görentaş Derneği bu yılda geleneksel iftarını tekrar etti.
Görentaş’ın siyasetsiz iftarına büyük ilgi vardı

Önce Kastamonu Bozkurt ilçesi Görentaş Köyü’nde iftar yemeği veren Dernek Başkan ve Yöneticileri bir hafta sonrasında aynı iftar yemeğini Beykoz İncirköy Mahallesi’ndeki dernek merkezinde verdi.

 “24 yıldır süren gelenek… Çift taraflı iftar”

Beykoz İncirköy’deki iftar yemeğine çok sayıda bölge insanı katılırken, iftar yemeğine siyasilerin davet edilmemesi iftarın manevi ruhuna uygun bir davranış olarak yorumlandı. Beykoz Görentaş Derneği Başkanı Erol Yılmaz, “1995 yılında kurulan derneğimizin her yıl geleneksel olarak Ramazan’ın ilk haftası Kastamonu’daki köyümüzde, 2. haftası Beykoz’daki lokalimizde vermiş olduğumuz iftarımızı bu senede yapmış olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Açıklamalarına, “bildiğiniz üzere bizim iftarımız siyasilere kapalı. Sadece üyelerimizle burada biz bizeyiz.” Şeklinde devam eden Yılmaz, “her yıl katlanarak büyüyen sayımız ile bu senede iftarımızı 600-700 e yakın hemşerimizin katılımı ile gerçekleştiriyoruz… Yeni ve genç kadromuz ile bu sayımızın daha da katlanarak büyüyeceği inancındayız ve çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Küçük bir dernek kitle oldu

Beykoz’da küçük bir köy derneği olarak başladıkları yolculuğun bugün ses getiren büyük bir kitleye dönüştüğünü ve saygın bir sivbil toplum örgütü olduğunu söyleyen Erol Yılmaz, “Yıllar önce çok küçük bir lokalde vermiş olduğumuz iftar bugün sokaklara taşan büyük bir organizasyon haline gelmiştir. Katılım sağlayan veya gelemeyip yüreği bizle olan tüm köylülerimizi saygı ile selamlıyorum” dedi.

Milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayan Başkan Yılmaz, bu vesile ile Ramazan Bayramı’nı da tebrik ederek, toplumumuza; birlik beraberlik ve kardeşlik getirmesini diledi.

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Derneği’nin iftar yemeğine, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Engin Yıldız, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, İncirköy Mahalle Muhtarı Alaettin Kartal,  Kastamonu Abana Meclis Üyesi Feridun Yıldız, Zerzevat Mahallesi Muhtarı Emre Çankaya’da katıldı.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz