Görentaş Derneği Beykoz’da kamu kurumu gibi

  • 0
  • 14951
Görentaş Derneği Beykoz’da kamu kurumu gibi
Görentaş Derneği Beykoz’da kamu kurumu gibi
Görentaş Derneği Beykoz’da kamu kurumu gibi
Görentaş Derneği Beykoz’da kamu kurumu gibi
Görentaş Derneği Beykoz’da kamu kurumu gibi

Beykoz’da her yıl düzenlemiş olduğu karşılıklı iftar sofrasıyla adından söz ettiren Kastamonu Görentaş Derneği Koronavirüs nedeniyle Ramazan programını değiştirdi.

Her yıl Görentaş’ta aynı zamanda Beykoz İncirköy’de bulunan merkezinde iftar veren dernek bu yıl Koronavirüs nedeniyle değiştirdiği Ramazan programında ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi dağıtımında bulundu. Dernek üyelerine mesajla destek çağrısında bulunan Görentaş Derneği yönetimi kısa sürede 45 bin TL’ye yakın bağış topladı.

Toplanan bağışlar üzerine harekete geçen dernek yönetimi toptan olarak aldığı gıda ürünlerini dernek merkezinde paketleyerek dağıtıma hazır hale getirdi.

Beykoz’da 1995 yılında kurulan Görentaş Derneği yapmış olduğu çalışmayla örnek bir dayanışma metodu sergilerken, Dernek Başkanı Erol Yılmaz Ramazan ayı boyunca elde edecekleri bağışları bu şekilde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtacaklarını söyledi.

Erol Yılmaz açıklamasına, “dernek merkezimizde her yıl Ramazan ayında hemşerilerimize iftar yemeği veriyorduk. Malumunuz dünyada ve ülkemizde ortaya çıkan Kovid-19 sebebiyle tüm programlar iptal oldu…”  dedi.

Devletin tüm imkânlarıyla vatandaşları için seferber olduğu bir dönemde kendilerinin de, üyelerine mesaj atarak hem destek, hem de ihtiyaç sahiplerini tespit etmek istediklerini söyleyen Erol Yılmaz, muhtarlardan ve gerekli kişilerden ihtiyaç sahiplerinin isimlerini aldıklarını ifade etti.

Peygamber Efendimizin, ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ hadisi şerifini örnek alarak ecdadımızdan bizlere kalan paylaşma duygusu ile bir bağış kampanyası başlattık… Beklediğimizin üzerinde 45,855 TL bağış topladık… Allah tüm hayırseverlerimizin hayırlarını kabul esin, Allah onlardan razı olsun.” diye konuşan Erol Yılmaz şöyle devam etti:  “Topladığımız bağışlarla tüm malzemeleri toptan alarak derneğimizde gönüllü üyelerimizin katılımıyla 400 adet gıda kolisi hazırladık. İki günde 4 araç ve 25 kişilik bir ekiple Beykoz’da daha önceden oluşturduğumuz ihtiyaç sahibi ailelere ikramlarımızı oluşturduk” diye konuştu.

Erol Yılmaz, Derneğinin Kadın Kolları yöneticilerine, Yönetim Kurulu üyelerine ve dağıtımların lojistiğini sağlayan Uğur Keçecioğlu’na, ayrıca süreçte kendilerine ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesinde destek olan muhtarlara teşekkür etti.

Erol Yılmaz Ramazan ayı boyunca devem edecek yardım kampanyasına destekte bulunmak isteyenlerin kendisiyle irtibat kurabilceğini söyledi.

Haber Merkezi

Ramazanda zekat niçin çok önemlidir?
Önceki Ramazanda zekat niçin çok önemlidir?
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu