Görele Mahallesi'nde ağaç katliamı

  • Güncelleme: 20.05.2013 00:11
  • Yorum: 0
Görele Mahallesi’nde bulunan 6,6 dönüm arazideki yüzlerce meyve ağacını dozerlerle parçalayıp kökünden söken Kanlıca Orman İletme Müdürlüğü’nden açıklama bekleniyor.
Görele Mahallesi'nde ağaç katliamı

2010 yılında yapılan kadastro çalışmasında“Tarım arazisi ve meyvelik” olarak kaydedilen araziyi 35 yıldır üzerindeki kullanıcı olarak görünen Muammer Özdemir adına kaydederken o tarihte Kanlıca Orman İşletmesi bu uygulamaya dava açarak iptalini istemişti.

Orman İşletme Müdürlüğü’nden ağaç katliamı.

Dava sonucunda Beykoz Kadastro Mahkemesi 29 Eylül 2011’de 2010/622 E. dosyası ile arazinin Kanlıca Orman İşletmesi’ne terkine karar verirken, Muammer Özdemir yaptığı ikili görüşmelerde kararı kabul ettiğini ama kendisinin de karşı dava açtığını ve bu davanın sonuçlanmasını beklenilmesi gerektiğini ifade etti…

Muammer Özdemir, kendisi açtığı dava süresince arazideki 35 yıllık meyve ve ceviz ağaçlarına zarar verilmemesini istese de, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü bu isteğe rıza göstermeyerek meyve ağaçlarını adeta katletti.

Muammer Özdemir daha sonra 29 Ocak 2013 tarihinde Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi’ne kararın iptali ve arazinin 2-B niteliğinde ve kendisinin zilyetliğinde olduğuna dair karar verilmesini talep eder.

35 yıldır Muammer Özdemir’in kullanımında olan, içerisinde her hangi bir yapı olmayıp yaklaşık 200 adet meyve ağacı ve ceviz ağaçlarıyla dolu olan araziye Kanıca Orman İşletme Müdürlüğü’nün dozeri girerek 35 yıllık ağaçları vatandaşların gözleri önüne kökünden kopardı.

Yapılan ağaç katliamına karşı gözyaşlarını tutamayan çevredeki vatandaşlar uygulamaya isyan ederken, “yüzlerce ağacı dozerlerle parçalayıp kökünden koparmak hangi vicdanla, hangi akılla bağdaşabilir. Orman İşletmesi adıyla kamu hizmeti üreten bir devlet birimi ağaç katliamı yapıyor ve bu ülkenin kurumları buna seyirci kalıyor” şeklinde tepki gösterdiler.,

Dost Beykoz / Özel Haber

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz