Siyaset

Görele Köyü Haşim Aydın’ı bağrına bastı

Görele Köyü Haşim Aydın’ı bağrına bastı
2014.09.02 00:00
| | |
5749

CHP Beykoz Belediye Başkanı aday adayı Haşim Aydın Görele Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Görele Köyü, Haşim Aydın’a “siz varsanız bizlerde varız” diyerek desteklerini sonuna kadar vereceğini belirtirken, Haşim Aydın ise Görele Mahallesi sakinlerine “İktidar olursak sizleri unutmayacağız Beykoz’u sizlerle yöneteceğiz. Laiklik insanların kafalarını kapatmak da değil, laiklik insanların kafalarının içinde olacak” dedi. 

Akşam saatlerinde Görele Köyü’nde bulunan bir kıraathane de gerçekleşen bilgilendirme toplantısında; eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Özyurt, Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyeleri Erdal Öztürk ve Hayrullah Usta’nın yanı sıra Görele köyü mahalle sorumlusu Mete Yıldız da katıldı. 

Yaklaşık 50 kişiye 2B ve Mülkiyet konuları hakkında açıklamalar da bulunan Haşim Aydın şunları söyledi: 

25 yıldır bedel ödüyoruz 

“Beykoz’da seçimi kazanmakta kaybetmekte bizim elimizdedir. AK Parti’nin elinde değildir. Biz Beykoz‘da birliğimizi koruyarak seçime gittiğimizde seçimi kazandığımız andır fakat evimizin içindeki kavgalı görüntü mahallede itibarımızı zedeler sandıktan çıkacak arkadaşımız kim olursa olsun bize seçimi kazandıracak kişi olmalı ve seçimden sonra bizi mahcup etmeyecek aday olmalı nedeni de şudur; 

1989 Sendromu bildiğimiz gibi İstanbul’da Türkiye’nin büyük bir kısmının da tepki oyları olarak Sosyal Demokrat Halkçı Partisi seçimlerde hazırlıksız ve donanımsız kadroları ile başarılı olamamışlardı. Onun bedelini bizler 25 yıldır ödüyoruz bu da bizim için çok büyük bir kayıptı. Şimdi bizlerde bu durumlara düşmemek için önümüzdeki seçimleri güçlü kadromuz ile alacağız” 

Başörtülü insanlar, kendi görüşlerine hapis edilecek kadar geri bir yaşam tarzını kabul etmiyor. Modernler içinde, başını örten insan laikliğe sığmıyor, bunlar saçma sapan şeyler. Çünkü laiklik insanların başının üstünde değil, başının içindedir”diyen Aydın, biz genelde olsun, yerelde olsun güçlü kadromuz ile sabırlı bir şekilde toplum ile kucaklaşmayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz” dedi. 

2B ve Rayiç bedellerle ilgili tartışmalara da değinen Aydın, “geçtiğimiz yıl Beykoz Belediyesi’nden Soğuksu, Gümüşsuyu, İncirköy ve Yenimahalle’nin TOKİ tarafından istendiğini biliyoruz. Fakat önümüzdeki seçim düşünülerek Başbakan devreye sokuldu ve TOKİ devreden çıkarıldı. Bu kez de 2B arazilerinin devri konusu gündeme geldi.” diye konuştu. 

Dr. Haşim Aydın, rayiç bedellerinin halen yüksek olduğunu vurgulayarak, bunun amacının; düşük gelirli vatandaşın arazisini alamayarak bölgeyi terk etmesini sağlamak olduğunu söyledi. 

Toplantıda konuşan meclis üyesi Erdal Öztürk de, Büyükşehir yasasına göre bir çok şey değiştiğini kaydederek, şu anda Beykoz Belediyesi olarak hem beş binliği, hem de binlik planları yapabildiklerini söyledi. 

Çavuşbaşı bu açıdan şanslı 

Ön Görünüm hariç, Beykoz’un 20 mahallesinin planlarını tamamladıklarını kaydeden Öztürk, Çavuşbaşı’nı da kapsayan beş mahallenin Beykoz Belediyesi’ne devrinin başladığını, Çavuşbaşı’nın bu açıdan çok şanslı bir durumda olduğunu söyledi. 

Bunun güzel bir gelişme olduğuna vurgu yapan Erdal Öztürk, Büyükşehir olsun, Bakanlık olsun, buradaki insanların gözünden akan yaşa bakmaz. Burada gözyaşına bakacak olan yerel yönetimlerdir. Burada güzel olan 20 köyün makus tarihinin değişmesinde Görele Köyü’nün ortaya koyduğu tavır etkili olmuştur. Köy planlarının seçime kadar yetişmeyeceğini, fakat seçimden sonra ki süreçte 3-4 ay içinde biteceğini düşünüyorum” dedi. 

20 yıl önce yıkım ekibini köye sokmamıştık 

CHP’nin Görele Köyü temsilcisi Mete Yıldız’da, “yaklaşık 20 yıl önce köyde yaşanan bir olayı örmek göstererek, “bu köyde bir olay daha yaşanmıştı. Jandarma ve Beykoz Belediyesi’nin yıkım ekiplerini bu köye sokmamıştık. Bunu biz yumruğumuzu masaya koyarak başardık” şeklinde konuştu. 

“AK Parti iktidarının 30 Mart da seçimi aldığını düşünürsek, hem Beykoz Belediyesi hem de Ankara’daki çift başlı yılanla uğraşacağız. Tek çaremiz CHP’nin burada seçimi kazanmasıdır” diyen Yıldız, “zamanında buradan çıkan oylar ile AK Partiye çok güvenmiştik. Fakat büyük bir tokat yedik. Elinde sopalar ile bizi dövmeye gelmişlerdi unuttunuz mu? Şimdi çareyi halkımız CHP’den bekliyor, ya gider Yücel Çelikbilek ile yürürsünüz ya da CHP’ye oy verir bir şansınız daha olur” şeklinde konuştu

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Beykoz, Erdal Öztürk, Görele Köyü, Haşim Aydın, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"