Görele Federasyonu Kongre yaptı

  • 2014.09.10 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 11:58
  • Okunma: 15380 kez
  • Yorum: 0
Giresun Görele İlçesine bağlı köy ve belde derneklerinin oluşturduğu Görele Dernekler Federasyonu (GÖR-FED) Olağan Genel Kurul Toplantısını Beykoz’da yaptı.
Görele Federasyonu Kongre yaptı

2011 yılında Görele Dernekler Birliği adı altında ki faaliyetlerini Görele Dernekler Federasyonu’na dönüştürerek resmi bir hüviyet kazanan GÖR-FED, ikinci kongresini Beykoz Belediyesi Beytaş Tesislerinde gerçekleştirdi. Kongreye tek aday olarak giren Birol Kardaş oy birliğiyle yeniden Görele Dernekleri Federasyonu Başkanlığı’na seçildi.

24 Şubat Pazar sabahı Beykoz Belediyesi Beytaş Tesislerinde verilen kahvaltı sonrası yapılan kongre Birol Kardaş’ın açılış konuşmasıyla başladı. Divan heyetinin seçilmesiyle birlikte Divan Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Danışmanı Avukat Yaşar Parlak’ın yaptığı kongrede saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Faaliyet raporları ve mali raporların okunarak ibrasının ardından yeni yönetimin seçimlerine geçildi. Oy verme işleminin tamamlanmasıyla birlikte dilek ve temenniler kısmında söz alan Yaşar Parlak, Görele Federasyonu ile 2002 yılından beri dernekler birliği adı altında beraber çalıştıklarını ifade etti. Doğduğumuz yer kadar doyduğumuz yere de önem vermeliyiz diyen Parlak, İstanbul da önemli bir nüfusa sahip olan Giresunluların artık yönetime de talip olmaları gerektiğinden bahsetti. Bunun için gerekli potansiyele sahip olduklarını belirten Yaşar Parlak, Görele Federasyonu’nun misyonunun da bundan sonra ki dönemde bu yönde olması gerektiğini dile getirdi.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde faaliyet gösteren 50 kadar Görele ilçesine ait köy ve belde derneğinin temsilcilerinin de hazır bulunduğu kongre de, tüm dernekler ittifakla Birol Kardaş ve yönetiminin bir dönem daha devam etmesine karar verdiler. Dilek ve temenniler kısmında kongre de ki tüm katılımcıların söz alarak fikir beyan etmesi, kongrenin  aynı zamanda bir istişare toplantısı havasında geçmesine sebep oldu. Görele ve İstanbul da yaşayan Görelelilerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin de konuşulduğu kongre de Görele de yapımı devam eden Fakülte ve Yüksek okul da gündeme gelen konular arasındaydı.

Kongrede; Araştırmacı Yazar Seyfullah Çiçek, GÖR-FED Onursal Başkanı Sadi Kaya, İstanbul Milli Emlak Müdür Yardımcısı Osman Tetik, Beykoz Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi, Dikmen Derneği Eski Başkanı Harun Pirgaip, Çatakkırı Derneği eski Başkanı Mustafa Öztürk objektiflere yansıyan isimler oldu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz