Siyaset

Gönülden üşüyenler Beykoz’da buluştu

Gönülden üşüyenler Beykoz’da buluştu
2014.08.12 00:00
| | |
11284

BBP Eski Lideri Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen “Gönülden Üşüyenler” gecesiyle anıldı.

BBP Eski Lideri Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, BBP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen“Gönülden Üşüyenler” gecesiyle anıldı.

BBP genel başkanı Yalçın Topçu’nun da hazır bulunduğu geceye, İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan ve çok sayıda üst düzey partili yönetici de katıldı.

R.Şahin Köktürk Spor Salonu’nda yapılan muhteşem geceye Beykoz’un siyasi isimleri de kayıtsız kalmazken geceye katılanlar arasında, MHP Beykoz İlçe Başkanı Sadık Ali Uslu, Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç, Polonezköy Muhtarı Antoni Vilkoşevski HAS Parti Beykoz İlçe Yöneticileri göze çarptı.

Vefatının ardından Türk halkının kendisine duyduğu sevgiyle gönüllerde bir kez daha taht kuran BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun anısına düzenlenen Gönülden Üşüyenler gecesi, İstiklal Marşı, Saygı Duruşu ve ardından Kuran-ı Kerim okunarak başladı.

Onun yokluğuna alışmadık

Turgut Tunç'un sunumunu yaptığı gecede Yazıcıoğlu’na hitaben okunan, “Davan Davamızdır Muhsin Başkanım” adlı şiiri okuyan Feyzanur Yusufoğlu, katılımcılardan tam not alırken, gecenin açılış konuşmasını yapan BBP Beykoz İlçe Başkanı Özer Güneş, Muhsin Yazıcıoğlu’nu ölümünün 2. yılında rahmet, üzüntü ve büyük bir sevgiyle andıklarını kaydederek, yokluğuna alışmadıklarını söyledi.

Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu aramızdan ayrılalı 2 yıl oldu, ama onun yokluğuna bir türlü alışamadık… Biz onu her zaman kalbimizde yaşatacağız” ifadelerinin kullanan Başkan Güneş, Pakistan’da Muhsin Yazıcıoğlu köyünde yeni doğan çocuklara Muhsin adının verildiğini ve kendi çocuğuna da Alp Muhsin adını vereceğini söyledi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun, “1 saniyesine bile hükmedemediğin bu dünyada fırıldak olmanın hiç gereği yok” sözünü hatırlatan Başkan Özer Güneş, “kimi menfaat için, kimi çıkar için dönme dolap gibi dönüyor, inşallah dönmeyenlerin sayısı fazla olur” dedi.

Yaşayan hiçbir canlının garantisi yok

BBP İstanbul İl Başkanı Bayram Karacan da, bu dünyada yaşayan hiçbir canlının garantisi olmadığını ifade ederek başladığı konuşmasında,  “hiç kimsenin garantisi yok… Şurada ayakta duranında, koltuklarda oturanında ne olacağı belli değil ve böyle bir hayatta Muhsin Başkanımızın da dediği gibi fırıldak olmaya gerek yok” şeklinde devam etti.

Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düştüğü sırada 46 saat boyunca kendisine ulaşılamamasının hala bir muamma olarak gizemini koruduğunu ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun kendilerine bıraktığı emaneti sapa sağlam menzilline ulaştırmanın kendilerinin borcu olduğunu söyleyen Başkan Karacan, “bu borcu ancak iktidara geldiğimiz gün ödemiş oluruz… Bunun için 12 Haziran 2011 Seçimleri’nde vatandaştan oy istiyoruz” dedi.

Şiirlerle hüzünlendiler

Gecenin ilerleyen saatlerinde Yaşar Dilek “Ezgi”, Yunus Kılıç ise “Sevgili Ülküm” adlı şiiri okudu… Yine gecenin sunumunu yapan Erdal Dalcı da “Yol Verin Geleyim Dağlar” adlı eserle geceye ayrı bir renk katarken semah gösterisi de gecenin ilgi çeken farklı bir yönü oldu.

BBP’li oyunculardan Dostlar Kıraathanesi

Yine BBP’li yöneticilerden oluşan tiyatro grubu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözlerinden esinlenerek hazırladıkları “Dostlar Kıraathanesi” adlı oyunu sergilediler.

Katılımcıların beğenisini kazanan BBP’li oyuncuların ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen BBP genel Başkanı Yalçın Topçu, Çanakkale’nin destanlarla dolu olduğunu ve o destanları yazanların kınalı aliler olduğunu söyledi.

Bedelli Alileri kınıyorum !..

Ülkemiz de “Kınalı Aliler” adına bedelli aliler oluşturanları kınadığını söyleyen Genel Başkan, Muhsin Yazıcıoğlu’nu, 16 yaşında hastanenin acil servisinde tanıdığını ve o’nu bir ağabey bir dost gibi kabul ettiğini söyledi.

Şimdi ise “Ebedi Siyasi Liderim” olarak demekten şeref duyuyorum. Onun bıraktığı emanete leke sürmeden devam ediyoruz. Onun hayalini gerçekleştirmek için yapılacak seçimlerde sizden yardım istiyoruz" şeklinde konuşan Yalçın Topçu, Ankara Tacettin Dergahındaki Yazıcıoğlu’nun kabri başında yaptıkları İki Beyaz Buluşma adındaki Kuran ziyafetine herkesi davet ettiğini söyledi.

Organizasyona emeği geçenlere plaket verilen gecede BBP’ye katılan çok sayıda yeni isime de Genel Başkan Yalçın Topçu tarafından rozet takıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bayram Karacan, Erdal Dalcı, Özer Güneş, Yalçın Topçu, BBP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"