Gönül sofrasında hasret giderdi

  • Güncelleme: 30.07.2013 00:11
  • Okunma: 14369 kez
  • Yorum: 0
BEYÇANDER'in ‘Gönülden Gönüle İftarı’nda eski ve yeni bürokratlar, siyasiler bir araya geldi.
Gönül sofrasında hasret giderdi

Beykoz Çayırı'nda düzenlenen iftar yemeklerine, BEYÇANDER tarafından düzenlenen 'Gönülden Gönüle İftar' programıyla devam edildi. Oldukça yoğun olan katılımda ilk kez AK PartiCHP ve MHP'li siyasiler de aynı sofrada yemek yedi. BEYÇANDER'in 'birleştirici've 'çoksesli' iftar yemeğinde, geçen dönem Beykoz Kaymakamı görevinde bulunan ve halen Diyarbakır Sur Kaymakamı olan Aydın Ergün ve AK Parti eski Milletvekili Özlem Piltanoğluda yer aldı.

‘Renkli ve çoksesli protokol’

BEYÇANDER tarafından düzenlenen iftar yemeğine, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri, Diyarbakır Sur Kaymakamı Aydın Ergün, Beykozlu muhtarlar ve dernek yöneticileri, AK Parti eski Milletvekili Özlem Piltanoğlu, Beykoz Belediye eski Başkanı Alaattin Köseler, yönetimleriyle birlikte Beykoz AK PartiCHP ve MHP ilçe teşkilatları, Beykozlu İşadamlarıMustafa EkmekcioğluCoşkun Eryılmaz ve Zeki Paşalı, Beykozspor Müdürü Serkan Öcalan, Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları Doç. Dr. Devrim Altıntaş ve Hızır Yılmaz ile çok sayıda Çankırılı vatandaş katıldı.

Vahap Yartaş: “Çankırılılar Türkiye’nin sigortasıdır”

Yemeğin ardından ilk olarak kürsüye çıkan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu(ÇANDEF) Başkanı Vahap Yartaş"Eline, beline, diline sahip olan Çankırılıların ve ahlakıyla, dürüstlüğüyle, İstanbul'un medarı iftarı olarak sigortası olduğunu gösteren Çankırılıların, artık Türkiye'nin de sigortası olduğunu göstermekteyiz" dedi.

Aydın Ergün: “Beykoz’dayken memleketimi hiç özlemedim”

Ardından kürsüye gelen Diyarbakır Sur Kaymakamı ve Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergünise Beykoz'da Ramazan'ın Beykoz'da Bayram'ın bir başka güzel olduğunu ifade ederek,"20 yıl ülkenin değişik yerlerinde görev yaparken sadece Beykoz'da memleketimi özlemedim. Sadece Beykoz'da bayramlarda bir mahzunluk hissetmedim. Ben, bu duyguyu bize yaşattıran, bağrına basan Beykozlulara ve Beykozlu Çankırılılara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Samet Çolak katılımdan memnun

Beykoz Çankırılılar Derneği Başkanı Samet Çolak yapmış olduğu kısa konuşmada, katılımdan son derece memnuniyet duyduğunu ve herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Metin Külünk: “Tüm mazlumların bize ihtiyacı var”

Son olarak kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise şunları kaydetti:

"Ramazan'ın ruhuna uygun, Ramazan'ın manasını maddeye dönüştüren bu iftar sofrasında, bu güzelliği birlikte yaşadığımız için Allah'a hamd, Resûlullah’a salât ve selam ederim. İyi ki bir aradayız. Çünkü bu bir arada oluşa sadece Türkiye'nin değil, bu coğrafyadaki bütün mazlumların ihtiyacı var. İyi ki bu iftar sofraları, bu derece bereketli… Çünkü bu berekete sadece Beykoz'un sadece İstanbul'un sadece Türkiye'nin değil, bu coğrafyanın her noktasındaki mazlumların ihtiyacı var. Çünkü Türkiye, insanlığın kalbidir. Çünkü Türkiye, bu coğrafyanın yüreğidir. Türkiye güçlü olursa, bu coğrafya güçlü olur."

Öte yandan ÇANDER'in gerçekleştirdiği iftar yemeğinde Ahmet Muhammet ile ilahiler ve semah gösterisi de vardı. FERR İlahi grubu, iftar saatinde konuklara hoş dakikalar yaşattı

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz