Gönül Sofrası şehit yakınları ve gazileri ağırladı

  • 31.05.2018 23:06
  • Güncelleme: 31.05.2018 23:09
  • Okunma: 15317 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı işbirliğiyle ilçedeki şehit aileleri, gazi ve yakınları “Gönül Sofrası” iftarında bir araya geldi.
Gönül Sofrası şehit yakınları ve gazileri ağırladı

İlçe sakinleri için her akşam mahallelerde kurulan sokak iftarları tüm hızıyla sürerken, toplumun tüm kesimlerini kucaklamayı hedefleyen “Gönül Sofrasına” bu akşam Beykozlu şehit aileleri, gaziler ve yakınları konuk oldu.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftarda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gaziler Derneği Başkanı Sefa Altı, şehit ve gazi aileleriyle birlikte oruç açtı.

Programa İBB Başkan Danışmanı Adem Sefer, Beykoz Müftüsü Ali Efe, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve başkan danışmanları da katıldı.

 

İftar öncesinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek misafirlerini kapıda karşılarken, Kaymakam Ahmet Katırcı’da tek tek masaları gezerek programa katılan şehit ve gazi yakınlarıyla sohbet etti.

İftarın açılmasının ardından Beykoz Müftüsü Ali Efe, yemek duasını yaparken ilk protokol konuşmasını da Gaziler Derneği Başkanı Sefa Altı gerçekleştirdi.

Altı, “Geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde sizlerle olmaktan mutluyuz. Sevgili belediye başkanımızın 10 yıldır yaptığı bu organizasyondan çok memnunuz. Gazi ve şehit ailelerimize yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ediyor, bu mübarek ayda silahaltında çalışmalarına devam eden askerlerimize Allah yardım etsin.” dedi.

“Bu topraklar övülmüş topraklardır”

Şehitlerin bu ülke için toprağa düşmüş insanlar olduğunu hatırlatan Başkan Yücel Çelikbilek, “Bu topraklarda çok gazi olur. Bunun olmaması belki terslik olur. Bu topraklar övülmüş topraklardır. Peygamberimizin övgüsüne mazhar olmuş bir kentteyiz. Buranın korunması o kadar kolay değil. Çanakkale’yi şu anda içinde yaşayan insan sayısı yok denecek kadar azdır. 15 Temmuz gibi bir başkaldırmayı gördük. Bu akşam hassasiyet gösteren yurttaşlarımıza saygılarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“1071’den bu yana bütün şehit ve gaziler bizimdir”

Çelikbilek şunları söyledi:

Bu ülkenin insanları her zaman vatanını seven insanlardır. İmanınız varsa vatan sevginiz doğaldır. İman yoksa varlığımız neye yarar? Hepimizin yüreğinde iman vardı ki 15 Temmuzda nasıl ayağa kalktı. Nasıl tank yanından geçerken sıkıntı çekiyorken o gece üzerine yürüdük. O gece şehit ve gazi olanlar bizim kardeşimizdir. Dualarımızda hiçbir şehidimizi ayrı tutmayız. 1071’den bu yana bütün şehit ve gaziler bizimdir. Allah onları gönlümüzden ayırmasın. Ülkemiz bugün bağımsızlığını yaşamanın mutluluğunu yaşıyor. 15 Temmuz akşamı 81 milyon insan o kalkışmaya karşı ortak olarak, atılan adımda söz sahibi oldu. Allah bu milletten razı olsun. Bu milletin inancı varken topla tüfekle bütün dünya gelsin yine de biz bir karış toprak vermeyeceğiz. Afrin’de gördünüz. Bu ülkede bize ait olan minarelerdeki ezanları dindiremezler. Biz asla diz çökmeyeceğiz.”

“Hala zulüm 1453’te başladı diyen şerefsizler var”

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, dizeleriyle konuşmasına başlayan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bu memleketin şehidi de gazisi de bitmez. İlginç olan bu milletin haini de bitmiyor. Bu memleket dünyanın gördüğü en büyük ihanete sahne oldu. Kendi askerlerinden çıkan asker görünümlülerin ihanetlerini gördük. Onca şeye rağmen yine ayaktayız. Kendi içinde bu kadar kahraman çıkaran memlekette hala istikbaline kast eden hainlerin olması gariptir. Önceki gün İstanbul’un fethini kutladık. Hala zulüm 1453’te başladı diyen şerefsizler var. Adam daha onu hazmedememiş. Her şeye hazırlıklı olmak zorundayız. İt ürür kervan yürür.” şeklinde konuştu.

Beykoz Kaymakamı Katırcı ve Başkan Çelikbilek yardımcılarıyla birlikte programın sonunda şehit ve gazi ailelerini çiçek takdim ederek uğurladı.

Haber Merkezi