Siyaset

Gökhan Taneri Vural aday adayı oldu

Gökhan Taneri Vural aday adayı oldu
2014.08.31 00:00
| | |
4601

CHP’nin Merhum İlçe Başkanı Mahmut Yavuz’un karşısında İlçe Başkanlığı’na aday olarak parti içinde çıkış yapan Gökhan Taneri Vural, 30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel seçimlerde İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis üyeliğine aday adayı olduğunu açıkla

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda resmi olarak CHP Beykoz İlçe Merkezi’ne başvurusunu yapan Gökhan Taneri Vural, aday adalığını yapmış olduğu bir basın açıklamasıyla duyurdu.

Gökhan Taneri Vural yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerde İstanbul Büyük Şehir ve Beykoz Belediye Meclis üyeliğine aday adayıyım. 30 Ağustos 2013 Zafer Bayramımızda bu vatan için canlarını bile feda etmiş aziz şehitlerimizi anarak aday adaylığı başvuru dosyamı Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanlığına teslim ettim. Gerek yakın aile çevremden, gerek parti üyelerimizden ve gerekse de Beykozlulardan tarafıma teveccüh gösterilerek Belediye Başkan adayı olmam konusunda tavsiyeler yapılmış olsa da siyasi tecrübelerime dayanarak ve aday adaylarının fazlalığını göz önünde bulundurarak belediye meclis üyeliğine aday olmamın daha doğru olacağına karar verdim. Aday olacak herkesle uyumlu çalışabileceğim gibi partimin bir daha seçimleri kaybetmemesi için gereken yetkin çalışma arkadaşlarımın birlikte uyumlu çalışabilmesini sağlamak amacındayım. Günümüz koşullarında elimden geleni değil yapılması gerekenleri yapabilmek, sadece Beykoz’da değil İstanbul Büyük Şehir Belediyesini ve çok yakında iktidar olabilmek için var gücümle çalışacağım.

Beykoz sosyal yaşamının içinde birçok dernek ve vakıflarda çeşitli görevlerde bulunarak çevreme katkı sağlamaya çalışıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin gururlu bir üyesi olarak yıllardır aralıksız siyasi çalışmalarda gerek yönetici gerekse de uygulayıcı olarak yer alıyorum. Mesleğim olan bilişim ve elektrik projeleri ile öncelikle ilçeme sonrasında da ülkeme fayda sağlamak arzusundayım. Yerel gazetelerde köşe yazılar yazarak bilgi ve araştırmalarımı paylaşmaktayım.

1969 Ankara doğumlu olup ailem Giresun Bulancaklıdır. 1986 Ankara Çankaya Lisesi, 1991 Boğaziçi Üniversitesi Fizik bölümünden sonra kendi şirketim ile bilgisayar, iletişim ve network sistemleri konularında birçok sektöre projeler yaptım. Türkiye'nin birçok önde gelen kurumlarının daha verimli çalışması için gereken hizmetleri dünya çapında araştırarak ve eğitimlerini alarak uyguladım. Türkiye’de ilk yapısal kablolama projelerini yaparak kendi sektörümde yenilikçi ve lider olmaya çalıştım. Şirketlerimde muhtelif zamanlarda çalışmış altıyüz ün üzerinde insana iş imkânı yarattım. Bu kişilerin neredeyse hepsi Beykoz'da yaşayan insanlardır.

Halen birçok kuruma yüksek gerilim elektrik altyapı hizmetleri ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili projeler yapmaktayım. Ayrıca sosyal sorumluğum gereği Beykoz’un en önemli sorunu olan 2B ve Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyim. Yerli ve yabancı kuruluşların kredi, hibe ve ihaleleri için başvuruda bulunmak isteyen işletmelere proje araştırma, hazırlama, yönetim ve raporlama konularında danışmanlık hizmetleri sunmaktayım.

2007 yılında Beykoz İlçe Başkanlığına aday oldum, seçilemeyince sanki seçilmişçesine canla başla partim için çalışmaya devam ettim. 2010 ve 2011 yıllarında Basın Yayın ve İletişimden sorumlu daha sonrasında da Bilişimden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bir yerel, iki referandum ve bir genel seçimde seçim koordinasyonunda yönetici olarak görev aldım.

Siyasi yaşamımda gerekli olabileceğini düşündüğümden Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Yerel Yönetimler Bölümünü 2011 yılında bitirdim, şu an aynı okulda İktisat Fakültesi - Kamu Yönetimi Bölümünde eğitimine devam etmekteyim. Okul olarak olmasa da bölüm derslerini zaten okumak istediğimi anladım. Güncel bilgileri ve tecrübelerimi siyasal yaşamımda uygulama arzusundayım.

Amacım ülkemin muhasır medeniyet seviyesine ulaşması yolunda katkı sağlamak, toplumun ve partimin içinde uzlaşma ve bütünleşmeyi sağlamaktır. Hedefim gelecekle ilgili kararları gelişen teknolojileri kullanarak vekâleten değil asaleten verilebilecek, çoğulcu ve katılımcı demokrasiyi gerçek anlamda yaşatabilmektir.

Evli ve iki çocuk babasıyım. Benim çocuklarımın olduğu kadar tüm çocukların güvenle ve huzurla yaşayabileceği bir ortamın sağlanabilmesi için elimden geleni değil, yapılması gerekeni yapmak için çalışıyorum.                 

“Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz” atasözümüzden yola çıkarak elimden geleni değil yapılması gerekeni yapacağım, hatta daha fazlasını yapacağım.

AİT OLMAKTAN Daha fazlasını yapacağım, KATILACAĞIM.

İLGİLENMEKTEN daha fazlasını yapacağım, YARDIMCI OLACAĞIM.

ANLAMAKTAN daha fazlasını yapacağım, ANLAYIŞLI OLACAĞIM.

HAYAL KURMAKTAN daha fazlasını yapacağım, ÇALIŞACAĞIM.

ÖĞRETMEKTEN daha fazlasını yapacağım, İLHAM VERECEĞİM.

KAZANMAKTAN daha fazlasını yapacağım, KAZANDIRACAĞIM.

VERMEKTEN daha fazlasını yapacağım, HİZMET EDECEĞİM.

YAŞAMAKTAN daha fazlasını yapacağım, YAŞATACAĞIM.

ARKADAŞLIKTAN daha fazlasını yapacağım, DOST OLACAĞIM.

DENEMEKTEN daha fazlasını yapacağım, BAŞARACAĞIM...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Beykoz, CHP, Gökhan Taneri Vural, İBB, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"