Güncel

Gökhan Kazmaz, işkenceyi anlattı

01.07.2015 19:49
| | |
11083

Dost Beykoz'un haberleştirdiği, "Beykoz’da polis, kimlik ve köpek çıkmazı” başlıklı haber bir TV’nin Ana Haber'inde konu oldu.

Dost Beykoz'un dün "Beykoz'da polis, kimlik ve köpek çıkmazı" başlığıyla yayımladığı haber, ulusal basında da büyük yankı uyandırdı. Bir TV kanalı konuyu dün akşam Ana Haber Bülteni'ne taşırken, Gökhan Kazmaz'ı olayın gerçekleştiği Orhan Veli Kanık Parkı'na getirerek, kamera karşısında yaşadıklarını anlattırdı. Gökhan Kazmaz, işkence gördüğünü de anlatırken, Babası Turan Kazmaz ve Annesi Hediye Kazmaz da yine ekran karşısında bilgi verdi.

İşte Ana Haber'de yayımlanan haberin yazılı tam metni:

Sunucu:

Adı Gökhan Kazmaz. Köpeğini gezdirmek için parka gitti ancak kendisini şoke eden bir olay yaşadı. Kazmaz, kimlik göstermesini isteyen polis tarafından işkenceye uğradığını söylüyor. Konu artık yargıda...

Gökhan Kazmaz:

"Kulağıma vurdular. İki kulağıma da... Sonra burnuma vurdular. Kafamda zaten hâlâ şişler var. Boynumda bir darp izi var..."

Sunucu:

İstanbul Kavacık'ta oturan 18 yaşındaki Gökhan Kazmaz, hiçbir suçu olmamasına rağmen yaklaşık 10 polisin kendisine işkence yaptığını ifade ediyor.  İddiaya göre olay, Kazmaz'ın köpeğini gezdirmek için geldiği parkta 2 polisin kendisinden kimliğini istemesiyle başlamış. Gökhan Kazmaz, daha sonra polisler tarafından yere yatırılıp, elleri ters kelepçelenmiş.

Gökhan Kazmaz:

"Ben kimliğimi çıkarıp verdim, o sırada köpeğim yanımdaydı. Hiçbir şey yapmamıştı. Sonra polis, üzerime doğru yürümeye başladı. Sivil olan polis abi silah çekti. Silaha önce bana doğru sonra köpeğime doğru tuttu ve 'vururum köpeğini' dedi. Silahı görünce köpek iyice çıldırdı, ben bu sırada onu çekmeye çalıştım."

Sunucu:

Gökhan Kazmaz, polis otosunda kendisinin darp edildiğini söylüyor:

Gökhan Kazmaz:

"Arabaya binerken, kulağıma vurup darp ettiler. Karakolun önünden geçtik, karakola götürmediler; 'Dolandıralım biraz' dediler. 'Dövelim bunları' dediler."

Sunucu:

Korkunç olaydan haberdar olan ailesi hemen karakola koşmuş:

Baba Turan Kazmaz:

"Karakola gittik, olanı sorduk. 'Oğlumuz nerde?' dedik. 'Yok, burada' dediler. Ondan sonra 2 dakika sonra oğlanı çıkardılar. 'Baba burada dövüyorlar' dedi. Arabaya müdahale ettim ben..."

Sunucu:

Gökhan Kazmaz, polislerin kendisine azılı bir suçlu gibi davrandığını söylüyor. Hastanelik hale gelinceye kadar dövüldüğünü, hastaneye bile kelepçeyle götürüldüğünü anlatıyor.

Baba Turan Kazmaz:

"Oradan sedyeye yatırdılar onu... Yatırırken de kelepçeliydi elleri ama elleri mosmor olmuştu; iyice sıkmışlardı.”

Hediye Kazmaz:

"Gökhan'ı dövmüşler, hastanelik yapmışlar. Baktık ki, çocuğun arkası kelepçeli...  Yüzü gözü şişmiş; dövmüşler iyicene..."

Sunucu:

Kazmaz, yaşadıklarını ifade eden bir doktor raporu aldığını belirtiyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Turan Kazmaz, Gökhan Kazmaz, Polis, Kimlik, Darp, İşkence, Kavacık, İddia, Darp

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"