Girne Tüp Bebek

  • 0
  • 5813
Girne Tüp Bebek
Girne Tüp Bebek

Çiftler, özellikle belirli bir yaşa geldikten sonra ailelerini genişletmek için çocuk sahibi olmak ister.

Ancak doğal yollar ile olamayan çiftler, tıbbın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan farklı yöntemlere başvurur. Bunların arasında en çok tercih edilen yöntem tüp bebek tedavileridir.   

Çeşitli sebeplerden dolayı çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerden biri olan tüp bebek tedavileri yanlış ve bilinçsiz uygulamalar ile hayal kırıklığı yaşatabiliyor. Ancak doktorun doğru yönlendirmesi ve teknoloji işbirliği ile çiftler sağlıklı bir şekilde bebek sahibi olabiliyor. Tüp bebek tedavisi, laboratuvar ortamında yumurtalıkların spermle döllendirilip tekrar rahime enjekte edilmesi sonucu oluşan bir tedavi şeklidir. Tüp bebek tedavileri 3 adımda ilerliyor. Yumurtalıkların çok sayıda yumurta hücresi üretmesi ile başlayan tedavi, yumurtaların toplanması ve embriyo oluşturmak üzere döllenmesi ile devam eder. Son adım, rahime transfer edilecek ana kadar 3 ya da 5 gün süreyle laboratuvar saklanır. Genellikle ileri yaşlarda çocuk sahibi olmak isteyen kadınlarda karşılaşılan sorunlardan dolayı bu yöntem tercih ediliyor. Yumurtalık problemi yaşayan kadınlarda ya da kısırlık sorunu yaşayan erkeklerde de uygulanan bir tedavi şeklidir.

Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan ve farklı sorunlar yaşayan çiftlerde öncelikle aşılama daha sonra tüp bebek yöntemi uygulanır. Tüp bebek yöntemi kişiden kişiye değişmekle birlikte yaşla ve yumurta kalitesi ile de ilintilidir. Bu yüzden tedavi genç hastalarda daha başarılı olurken ileri yaşlardaki hastalarda başarı olanı düşmektedir. Çiftlerin kendi sperm ve yumurtası ile yapılan bir tedavi olduğu için son derece doğal bir gebelik süreci yaşanmaktadır. Sabır, kararlılık ve profesyonel yaklaşım gerektiren bir dönem olan tüp bebek tedavisi sırasında hastanın aşırı stres ve olumsuz durumlardan uzak kalması gerekiyor. Sağlıklı bir hamilelik süreci için hastanın fiziksel ve ruhsal olarak kendine dikkat etmesi gerekiyor. Girne tüp bebek tedavisinde öncü olan Dünya Tüp Bebek Merkezi, Girne’deki tüp bebek merkezi ile pek çok tedavi yöntemini bünyesinde bulunduruyor. Dünya Tüp Bebek Merkezi ayrıca Girne’de kurulan ilk tüp bebek merkezidir. Girne’deki Dünya tüp bebek merkezi yüksek başarı oranı ve öyküsü vardır. Tıbbi ekipmanlarını ve tedavi protokollerini sürekli olarak güncelleyen merkez, laboratuvar ve ameliyathanelerinde en son teknolojiyi kullanmaktadır. Uzman kadrosu ile Girne tüp bebek tedavilerini başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Her hastanın bünyesinin farklı olduğuna inanan Girne Dünya Tüp Bebek Merkezi, kişiye özel tedavi yöntemleri ile adından sıklıkla söz ettiriyor.

Tüm tedavilerinin yanında ücretsiz olarak lazerle yardımcı yuvalama ve embriyo yapıştırma tedavilerini de uyguluyor. Bu merkezin diğerlerinden en büyük farkı, Türkiye’de var olan tüp bebek uygulamalarına ek olarak Girne Dünya tüp bebek merkezinde yumurta donasyonunun mümkün olmasıdır. Kıbrıs'ın en büyük sperm ve yumurta bankasında bulunan üremeye yardımcı hücreler kullanılabiliyor. Ayrıca embriyologlar,  üretici firmalar tarafından eğitildikleri için hastalara daha iyi hizmet verebiliyor. Geniş bir donör havuzuna sahip oldukları için, merkezde farklı etnik kökenlerden bulunan donörler sayesinde bekleme olmadan tedaviye başlanıyor. Çok dilli hasta destek ekibi sayesinde hastalara anadillerinde Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça bilen hasta koordinatörleri ile hizmet veriliyor. İleri yaşta hastalara da adil ve rekabetçi fiyat politikası ile tedavi imkânı sunan merkez, hasta gizliliğini oldukça önem veriyor. Girne tüp bebek konusunda önemli bir merkez olarak yer alıyor.

Tüp bebek, uzun ve uğraştırıcı bir süreçtir. Bu yüzden hastanın maddi ve manevi olarak bu sürece uyum sağlaması gerekiyor. Girne tüp bebek konusunda pek çok ülkeye göre ileride gitmektedir. İhtiyacı olan hastaların burayı tercih etmesinin başında gelen en önemli sebep, merkezin teknolojisi ve ekipmanlardır.                                         

Beykoz kararını verdi
Önceki Beykoz kararını verdi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi