Eğitim

Girişimci Kadınlara KOSGEB sertifikası

Girişimci Kadınlara KOSGEB sertifikası
2014.07.17 00:00
| | |
5911

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı işbirliği ile ilçedeki işsiz gençler ve kadınlara yönelik düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri mezunlarını verdi.

İlçedeki istihdam oranlarını artırmak ve girişimciliği teşvik etmek üzere açılan programa katılan 50 kişi düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Özellikle kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlayan programda iş kurma fikrine sahip adaylara girişimcilik ve iş fikri oluşturma konusunda teorik ve pratik eğitim verildi. 

Sertifika dağıtımı için Beykoz Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen törene Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün,  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, kursiyerler ve ilçe sakinleri katıldı. 

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç girişimci sayısını artırmaya yönelik açılan programla yeni girişimcilerin ortaya çıkacağını belirterek, yeni anayasa düzenlemesiyle kadınların iş yaşamına katılmasının artık daha kolay olduğunu ifade etti.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün kurum olarak mesailerinin çoğunu ihtiyaç sahiplerine ayırdıklarının altını çizerek, iş bulma ve kurma programlarını desteklediklerini, KOBİ’lerin tüm dünyada işsizliği azaltma konusunda çözüm getirdiğini ifade etti. 

İstihdam önlemleri almanın belediyelerin görevleri arasında yer aldığına dikkat çeken Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kadınlara yönelik belediye hizmetlerine büyük önem verdiklerini söyledi.

İlçedeki hanımlar için gezici sağlık otobüsü, psikolojik danışma merkezi ve bilgili hanım bilgisayar kurslarını hizmete açtıklarını söyleyen Çelikbilek, kadınların eğitimi ve sosyal yaşama daha fazla katılımını sağlamak üzere çalışmaların devam edeceğini söyledi. Konuşmaların ardından girişimci adaylarına sertifikaları takdim edildi. 

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni tamamlayanlara kendi işlerini kurdukları taktirde 27 bin TL hibe edilecek. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: KOSGEB

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"