Giresunluların Topal Osman buluşması

  • 0
  • 11590
Giresunluların Topal Osman buluşması
Giresunluların Topal Osman buluşması
Giresunluların Topal Osman buluşması
Giresunluların Topal Osman buluşması
Giresunluların Topal Osman buluşması

Beykoz’un tanınmış simalarından Erdal Dalcı’nın da rol aldığı, Atatürk’ün Fedaisi Giresunlu Milli Mücadele Kahramanı “Topal Osman Ağa” filminin galasında, eski Başbakanlardan Tansu Çiller’de Giresun camiasını yalnız bırakmadı.

Cumhuriyetin kuruluşundan beri aydınlığa kavuşturulamayan ve hakkında birçok makaleler ve kitaplar yazılan Trabzon Mebusu Ali Şükrü Bey Cinayeti ve Topal Osman Ağa’nın idamını konu eden “Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman” filminin galası 10 Nisan Çarşamba akşamı Maslak Show Center (Maslak Tim)da yapıldı. İstanbul’da yaşayan birçok Giresunlunun yoğun ilgi gösterdiği gala gecesinin sürprizi ise eski Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer Uçuran Çiller’in galaya katılmaları oldu.

Çiller Ailesi Giresunlularla

Başta Giresun Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Turan olmak üzere Giresun camiasının birçok önemli ismi de galaya katılanlar arasındaydı. Beykozlu Giresunlular Derneği’nin de yoğun ilgi gösterdiği filmin galasında Beykoz yerel basını da neredeyse tam kadro salondaki yerini almıştı.

Mavi Karadeniz Tv’den Uğur Bilgi ve Musa Ada’nın sunumuyla canlı bağlantılarında yapıldığı gala gecesine, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun, İstanbul Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Tahmaz, Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ali Bilir ve CHP’den Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı konuşulan Eski TDİ Genel Müdürü ve BJK Eski Genel Sekreteri Kenan Öner de  geceye katılan önemli siyasi isimler arasındaydı.

Giresunlulardan Gala’ya yoğun ilgi

Özellikle Esenyurt, Zeytinburnu ve Beykoz da ikamet eden Giresunluların yoğun ilgi gösterdiği gala da Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Murat Miniç, Beykoz Giresunlular Derneği İstişare Kurulu Başkanı Yahya İpek ve dernek yöneticileri, Görele Federasyonu Başkanı Birol Kardaş ve Başkan Yardımcısı Muhittin Çelik, Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi, Dikmen Derneği eski Başkanı Harun Pirgaip, Beyazıt  Derneği Başkanı Reşan Kuruca, Bulancaklılar Derneği Başkanı Abdullah Yümsel, Mavi Karadeniz Tv Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kuş, eski AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk, Akbaba Muhtarı Yüksel Kılıç, Soğuksu Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Beykoz Belediyesi Eski Zabıta Müdürü Hakkı Emanet, Dost Beykoz yazarı Araştırmacı –Yazar Seyfullah Çiçek gibi Beykoz Giresunlular camiasının önde gelen isimleri de galada ki yerlerini alanlar arasındaydılar.

Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya ise il dışında olması nedeniyle Başkan Vekili İsmail Hakkı Öztürk tarafından temsil edildi.

Ünlü Yönetmen Ülkü Erakalın’da oradaydı

Filmin Senaristi ve aynı zaman da yönetmeni olan Atilla Akarsu, baş rol oyuncusu Reha Beyoğlu ve sinema ve tiyatro dünyasından birçok ünlü ismin yer aldığı gala gecesinde ünlü yönetmen Ülkü Erakalın ve rahmetli Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, eski Manken-Oyuncu Yaşar Alptekin, TRT Sanatçısı Mehmet Maksutoğlu göze çarpan önemli isimler oldular. Yine Filmde Rauf Orbay rolünü üstlenen Erdal Dalcı Beykozluların tanıdığı isimler arasında yer alırken, filmde emeği geçen yapımcısından figüranına birçok isimde salonda bulunanlar arasındaydılar.

Ali Şükrü Bey cinayeti

Saat 19 30 da başlayan kokteyl yaklaşık 21:00 a kadar sürerken, birçok basın mensubu tarafından film yönetmeni ve oyuncularıyla röportajlar yapılmasının ardından film gösterimi için salona geçildi. Yaklaşık bir buçuk saat süren filmde Ali Şükrü Bey cinayeti, Lozan tartışmaları, Topal Osman Ağa’nın başsız cesedinin asılması gibi birçok tartışmaya açık konu da çarpıcı bir dille ifade ediliyor.

Öte yandan 12 Nisan’da gösterime girecek olan “ Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman “ filminin ilk gününde Görele Federasyonu ve bağlı derneklerinin Kavacık Boğaziçi Sinemalarında ki Cuma akşamı 19:30 seansını kapattığı ve filmin başrol oyuncusu Reha Beyoğlu’nunda katılımıyla Beykoz da topluca filmi izleyecekleri bildirildi. Cuma akşamı yapılacak olan etkinliğe Beykoz’da bulunan 15 Görele Derneği’nin yanı sıra Beykozlu Giresunlular Derneği de destek veriyor

Haber Merkezi

Yayıncıların Yeni Başkanı Beykoz'dan
Önceki Yayıncıların Yeni Başkanı Beykoz'dan
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz