Giresunluların ağır misafiri

  • 2014.09.12 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 13:29
  • Okunma: 10368 kez
  • Yorum: 0
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Giresun Göreleli Ahmet Mahmut Ünlü, Beykozlu Giresunlular Derneğini ziyaret ederek hemşerileriyle hasret giderdi.
Giresunluların ağır misafiri

Beraberinde kalabalık bir grupla Kavacık’ta Giresunlular Derneği’ne gelen Cüppeli Ahmet Hoca’nın geleceğini duyan dernek üyeleri Kavacık’a akın etti.

Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk’ün sunumunu gerçekleştirdiği ziyaret toplantısında Dernek Başkanı Hasan Karakaya, dernek çalışmalarından söze ederek Ahmet ünlü’ye bilgi verdi.

Daha sonra konuklara hitap eden Hoca, bu çatı altında bulunan herkese ve  geçmişlerine  dua ettiğini ifade ederek söze başladı.

Dernek başkanını dikkatle dinlediğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, derneğin çok güzel hizmetler ürettiğinin altını çizerek, “gördüm ki bu dernek güzel işler üretiyor. Yardımlaşma yapıyor, eğitim işleri yapıyor, eğlence de yapıyor. Bunlar zaten dinimizin emrettiği şeyler. Dinimiz ölçülü olmak kaydıyla eğlenmeyi de emrediyor. Onun için ben bu derneği ve yöneticilerini tebrik ediyorum.  Zaten Başkan demek hizmetkâr demektir. Öyleyse bu derneğin başkanı da yöneticileri de hemşerilerine ve halka hizmet etmek zorundadır.” ifadelerine yer verdi.

İmkanlarım ölçüsünde katkı veririm

“Öbür taraftan bu derneğin uzun yıllardır iftar çadırı kurduğunu ve çok sayıda insanlara iftar yemeği verdiğini öğrendim. Bundan daha büyük hayır olur mu? “şeklinde konuşan Ahmet Ünlü, kendisinin yapabileceklerinin sınırlı olduğunu, davet olduğu zaman kendisinin de müsait olması durumunda derneğe kendi ölçüsünde katkı vereceğini dile getirdi.

Konuşmasının bir bölümünde, Giresun’un Görele İlçesi Yeğenli Köyü’nden olduğunu ifade eden Ahmet Ünlü, orada aile büyüklerinin mezarları bulunduğunu fırsat buldukça da o mezarları ve memleketini ziyaret ettiğini söyledi.

Kendisinin Fatih doğumlu olduğunu, babasının Kasımpaşa’da tersanede çalıştığını söyleyen Ahmet Mahmut Ünlü Hoca espriyle karışık her şeyin aslına rucu ettiğini, kendisinin de Giresun Göreleli olduğunu tekrar hatırlatarak, bugün de Beykoz Görele’de oturduğunu ifade etti. 

Cübbeli Ahmet Hocanın Derneği ziyareti vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Birçok vatandaşın cep telefonlarıyla fotoğraf çektikleri ve video kaydı aldıkları gözlendi.  Fırsat bulabilen katılımcılar Hocaefendinin elini öptü, bazıları ise birlikte fotoğraf çektirme uğraşısı içine girdiler.

Ahmet Mahmut Ünlü hoca dernekten ayrılırken bu ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu, Dernek Başkanı ve Yöneticilerine teşekkür ettiğini dile getirirken, Hoca’ya Giresunlular Derneği’ni ziyaretinde AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Osman Çite’de nezaret etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz