Giresunlulardan cağ kebaplı yöresel pazar

  • 0
  • 8757
Giresunlulardan cağ kebaplı yöresel pazar
Giresunlulardan cağ kebaplı yöresel pazar
Giresunlulardan cağ kebaplı yöresel pazar
Giresunlulardan cağ kebaplı yöresel pazar
Giresunlulardan cağ kebaplı yöresel pazar

Kavacık'ta Beykoz Giresunlular Derneği tarafından iki hafta sürece 'tanıtım günleri' düzenlendi.

Beykoz Kavacık'ta Celal Aras Anadolu Lisesi'nin önündeki alanda Beykoz Giresunlular Derneği, iki hafta süreyle tanıtım günleri düzenlendi.

Düzenlenen tanıtım günlerine ilçe halkının ilgisi yoğun olurken, tanıtım günleri 15-31 Aralık tarihleri arasında Beykoz Belediyesi, Aras Holding ve Metro Turizm sponsorluğunda devam edecek.

Tanıtım alanında kurulan alanda Giresunlular vatandaşlara kafe hizmeti verirken, yöresel ürünler pazarında ise farklı çeşitler bulunuyor. Karadeniz ekmeğinden yağa, peynir çeşitlerinden ot çeşitlerine, yağ çeşitlerinden, bakla çeşitlerine, fındık, ceviz, zeytin, ev tatlıları, sucuk, kestane ve baharat çeşitleri uygun fiyatlarla vatandaşları bekliyor.

-Giresun Yöresel Ürünler Pazarında cağ kebabı?

Bazı vatandaşlar ise Giresun Yöresel Ürünler pazarında, Erzurum yöresine ait 'Cağ Kebabı'nın satılmasına tepki gösterdi. Giresun ve ürünlerinin tanıtımının amaçlandığı pazarda satılan Cağ Kebabıyla ilgili vatandaşlar, "Cağ Kebabı da ülkemizin değerlerinden bir tanesidir fakat bunun adına Giresun Ürünleri demişsek burada olması doğru değil" yorumunu yaptı.

-"...tamamlayıcı ürünlerimiz de bulunuyor"

Beykozlu Giresunlular Derneği öncülüğünde açılan tanıtım pazarıyla ilgili konuşan Dernek Başkanı Ali Bilir, "Farklılık yaratmak için Giresun'a ait zeytinin yanında peynir çeşitlerini de arkadaşlarımız satışa çıkardılar. Bu tabi bir örnek sadece, pazarda bunun dışında tamamlayıcı ürünlerimiz de bulunuyor. Yöresel Ürünler pazarımızda hanım kardeşlerimizin elleriyle hazırladığı tatlılardan, yiyecek içeceklere kadar birçok çeşidimiz bulunuyor. Gerçekten ürün ve tanıtıcılık anlamında zengin bir pazar kurduğumuzu düşünüyorum. Yılbaşına kadar burada vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Herkesi bekliyoruz" ifadelerini kullanarak Giresun yöresine ait olmayan ürünlerin 'tamamlayıcı ürünler' olarak kurulan pazarda yer aldığını söyledi.

Akşam saatlerinde vatandaşın yoğun olarak kullandığı Kavacık'ta açılan pazar ziyaretçilerini yılbaşına kadar ağırlamaya devam edecek.

Haber Merkezi

Mesut Yılmaz’ın oğlu Beykoz’da intihar etti
Önceki Mesut Yılmaz’ın oğlu Beykoz’da intihar etti
İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Sonraki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz