Kültür

Giresunlulardan Beykoz'a mesaj...

Giresunlulardan Beykoz'a mesaj...
2014.07.27 00:00
| | |
13972

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün Beykoz’daki, “STK’ları güçlü görmüyorum” açıklamasından sonra oldukça görkemli bir açılış yapan Beykoz Sivaslılar Derneği’nin ardından Beykozlu Giresunlular da yeni binalarının açılışında adeta gövde gösterisi yaptı.

Günler öncesinden duyurusu yapılan açılışa siyasi erkin yoğun ilgi göstermesi, '2014 Yerel Seçimleri için yarış başladı' şeklinde yorumlanırken, Saadet Partisi'nin dışındaki partilerin temsilcileri, meclis üyeleri, hatta Anamuhalefet Partisi'nin üzt düzey yöneticileri bile Giresunlular Derneği'nin yeni binasının açılışında boy gösterdi.

Yaklaşık 500 dolayında vatandaşın katıldığı açılıştaki yoğunluk Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya’nın yüzünü güldürdü.

CHP Gurup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Has Parti İlçe Başkanı Tahsin Torun, İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri Erdal Öztürk ve Erdoğan Coşkun Çap gibi çok sayıda tanınmış simanın katıldığı açılışa,  mahalle ve köy muhtarlarının yanı sıra STK temsilcileri de ilgi gösterdi.

Dernek Başkanı Hasan Karakaya yapmış olduğu açılış konuşmasında,  “Bugün yeni yerimize geçiyoruz. Böylesine yoğun bir kalabalığı görmekten oldukca memnunum. Hepiniz sağ olun, var olun. İnşallah yeni yerimizin açılışı hayırlı ve uğurlu olur. Hepiniz Hoş geldiniz. Desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in, Giresunluların her zaman takdir ettiği bir topluluk olduğunu belirtttiği konuşmasında, Giresunluların özellikle yaz aylarında düzenlemiş oldukları etkinliklerinin Beykoz'un imajına olumlu katkılar sağkladığını belirtti.

Yeni dernek binasının hayırlı olmasını dileyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,"Giresunluları bu dayanışmaları nedeniyle bir kez daha tebrik ediyorum" dedi.

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de, “Bugün burada derneğimizin yeni yerine taşınmasını gerçekleştiriyoruz. Kalabalık bir katılımcı grubunun olması beni de son derece mutlu etti. Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni yerinin açılışı hayırlı uğurlu olsun” diyerek toplantıya katılan tüm konuklara teşekkür etti.

CHP Gurup Başkan Vekili Akif Hamza Çebi,  “ Bu güzel topluluğu görünce inanın çok mutlu oldum. Beykozlu Giresunlular Derneğinin bu yeni yerini çok beğendim. Bu dernek inşallah hayırlı işlere sebep olur. Bu güzel Derneğimizin Başkanı Hasan Karakaya’yı yaptığı güzel çalışmalardan dolayı kutluyorum. Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum. Derneğimizin Açılış kurdelesini Beykoz İlçe Kaymakamı ve Beykoz Belediye Başkanım ile birlikte hayırlı olması dileğiyle açıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dernek lokalinin açılışı yapıldı… Açılışa katılan siyasiler bir süre sohbet ederken dernek yöneticileri de konuklarına yemek ikramında bulundu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Giresunlular Derneği, Hasan Karakaya, Beykoz

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"