Giresunlular’dan Ergül’e kınama toplantısı

  • 0
  • 14512
Giresunlular’dan Ergül’e kınama toplantısı

Daha önce Giresunlulara yönelik farklı bir politika uygulandığını iddia ederek çeşitli girişimlerde bulunan Beykozlu Giresunlular Derneği yeni bir çıkış yaptı.

Kavacık’ta ki Cafe 28’de bir basın toplantısı düzenleyen Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Fuat Kuş, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi İhsan Sabri Öksüz’ün başkan yardımcılığına atanmasına  tepki göstererek, her fırsatta Muharrem Erül’ü eleştirmekten kaçınmadığı, eşinin AK Parti Kadın Kolları Başkanı olduğu  ve babasının bir dönem Beykoz Devlet Hastanesi’nde başhekimlik görevinde bulunması nedeniyle İhsan Sabri Öksüz’ün ataması isabetli olmamıştır dedi.

Diğer yandan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün,  Meclis üyeleri arasında üniversite mezunları ve kariyer sahibi insanlar varken neden lise mezunu bir kişiyi görevlendirdiğine de açıklık getirmesi istendi.

Muharrem Ergül’ün, ‘ben hemşericilik yapmıyorum’ dediğini hatırlatarak, “gerçekten bir yardımcıya ihtiyacı varsa; Kastamonulu veya Ordulu birisini Başkan Yardımcısı olarak görevlendirmedi de Trabzonlu birisini görevlendirdi” şeklinde konuşan Başkan Fuat Kuş, bu atamanın mevcut başkan yardımcılarının görevlerini yapamadığı anlamına geldiğini, İhsan Sabri Öksüz’ün atanması taleplerine Ergül’ün direnemediğini ve Beykozlu Giresunlular Derneği olarak bu uygulamayı kınadıklarını söyledi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin düzenlemiş olduğu basın toplantısın da, 29 Aralık’ta yapılan CHP Beykoz İlçe başkanlığı Kongresi de gündem getirilerek, kongrede anti demokratik uygulamaların yapıldığı iddia edildi.

Giresunlu olan Zafer Dalka’nın neden ilçe başkanı yapılmadığını soran Fuat Kuş,  ‘Beykoz’da CHP’de İlçe Başkanlığı yapabilecek kapasitede iki ismin bulunduğu ve bunların da Mahmut Yavuz ve İsmet Gonca olduğu cevabına hayret ettiklerini söyledi.

Beykoz nüfusunun çoğunun Giresunlulardan oluştuğunu göz önüne alırsak Beykoz’da yaşayan CHP’li hemşerilerimizin bu antidemokratik uygulamadan etkilendiğini dile getirmek istiyoruz şeklinde devam eden Kuş, hemşerileri CHP Beykoz İlçe Başkan adayı Gökhan Taneri Vural’a desteklerinin devam ettiğini ve CHP’de yaşanan antidemokratik uygulamalar hangi partide olursa olsun tepki göstereceklerini söyledi.

Haber Merkezi

Bayan Ergün sivil toplumla el ele
Önceki Bayan Ergün sivil toplumla el ele
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz