Giresunlular’da Hasan Karakaya yeniden

  • Güncelleme: 08.04.2012 00:11
  • Yorum: 0
İki adayla gidilen Beykozlu Giresunlular Derneği kongresinde delegeler yeniden Hasan Karakaya dedi.
Giresunlular’da Hasan Karakaya yeniden

Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleşen kongre tam bir demokrasi şöleni havasında geçti. İki liste ile seçime gidilmesine rağmen hiçbir tatsızlığın yaşanmadığı kongrede, her iki adayda yapmış oldukları konuşmalarında birlik beraberlik mesajları verdi.

Topal Osman Ağa’nın hayatı anlatıldı

Divan seçimi yapılmadan önce Topal Osman Ağa ve Milli Mücadelede Giresun Gönüllü Alaylarını anlatan video misafirlere duygulu anlar yaşattı. Topal Osman Ağa’nın hayatından kesitler sunulan video gösterimi esnasında programın sunumunu yapan Erdal Dalcı’da okuduğu şiirlerle programa renk kattı.

Beykoz siyasetinin tam kadro katıldığı kongre de; AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve MHP İlçe Başkanı Ali Emanet birer selamlama konuşması yaparken, Has Parti Beykoz İlçe Başkanı Tahsin Torun ve Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz’de kongreye sonradan katılan isimler oldular.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek

Başkan Yardımcıları Yüksel Baki ve Metin Torun ile birlikte kongreye katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yapmış olduğu konuşmasında; “ Hayatının büyük bölümünde Giresunlu dostları olduğunu, Beykoz da birçok yöreden gelmiş insanlarla kaynaşıp hemşeri olmaktan memnuniyet duyduğunu, bu kesimlerin başında da Giresunluların geldiğini belirtti. Beykoz’da ki İl Derneklerinin diğer ilçelerin aksine bir birlik oluşturarak Beykoz’un sorunları hakkında çalışmalar yaptıklarını ve bundan da memnuniyet duyduklarını ifade eden Çelikbilek konuşmasının devamında, izlediği video gösteriminin ardından söylenecek çok şey olmadığını, Osman Ağa gibi ailesi tarafından bedeli ödenmesine rağmen vatan için gönüllü mücadele eden birisinin haince öldürülmesinin çok dikkat çekici olduğunu belirtti.

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet ise salondakileri selamlayarak başladığı konuşmasına; “ Kıymetli hemşerilerim, bu kongrenin Beykoz’a ve Beykozlu Giresunlulara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir az önce videolar dada izlediğimiz kıymetli ecdadımız bir dava uğruna, vatan millet gibi mukaddes değerler uğruna hayatlarını feda ettiler. Dün ataları bu değerler uğruna can veren hemşerilerimizin de bundan sonra siyasi tercihlerini yaparken de bu gerçeği göz ardı etmemelerini istiyorum şeklinde devam etti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz

Diğer konuşmacıların aksine kısa ama heyecanlı bir konuşma yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, esas hemşeriliğin düğünde, bayramda hastalık da cenaze de birbirinin kapısını çalmak ve anası Anadolu, atası Mustafa Kemal olan herkesle hemşeri olduğunu söyledi. Hızır Yılmaz konuşmasını, “ mecliste hilafet oylaması yapılırken kara bir el, zamanın Rize mebusu Ziya Hurşit hilafet kaldırılmasın diyerek muhalefet ediyordu. Ben Ziya Hurşitlerin değil, Mustafa Kemal’in yanında olan Topal Osmanların hemşerisiyim”şeklinde dikkat çekici sözlerle tamamladı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer

Siyasilerden son konuşan isim ise AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer oldu. Kısa bir selamlama konuşması yapan Adem Sefer kongrenin sonucunun Beykoz’a ve Giresunlulara hayırlı olmasını temenni etti.

Divanda da iki liste yarıştı

Siyasilerin konuşmalarının ardından kongrenin başlaması için Divan seçimleri yapıldı. Divan seçimlerinde de iki liste yarıştı. Yapılan oylama sonucunda en çok oyu alan, Abdullah Yümsel, Mustafa Öztürk ve Mustafa Arslan’dan oluşan heyet Divana seçilerek kongreyi başlatırken, Beykoz Belediyesi eski Başkanlarından Ali Bilir’inde aralarında olduğu diğer liste seçilemedi.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan program, Hasan Karakaya’nın faaliyet raporunu okumasıyla devam etti. Mali raporun okunması, denetleme ve faaliyet raporlarının ibrası sonrasında seçimlere geçilmeden önce iki aday da birer konuşma yaptı.

Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya

İlk konuşmayı yapan Hasan Karakaya, 3 yıllık Başkanlığı döneminde yapmış olduğu faaliyetlerden bahsetti. Beykozlu Giresunlular Derneği’nin çok güzel noktalara geldiğini ifade eden Karakaya bundan sonraki dönemde yapacakları projeler ile ilgili de bilgi verdi. Konuşmasında birlik beraberlik mesajları da veren Karakaya bu kongrenin galibinin her halükarda Giresunlular olacağını ifade etti.

Başkan Adayı Hakkı Melikoğlu

Kongrenin diğer adayı iş adamı Hakkı Melikoğlu’da konuşmasına kendini tanıtarak başladı. Daha evvel Diyanet İşleri Başkanlığı’nda 5 yıl din görevlisi olarak görev yapmanın rahatlığı ile konuşan Melikoğlu, daha sonra serbest ticaret hayatına atıldığını da ifade etti. Yönetiminde ki isimleri de tek tek tanıtan Melikoğlu’nun listesi de Beykoz’un sevilen isimlerinden oluşturulmuştu. Doç. Dr. Fuat Alarçin, Dr. Ziya Gümüş, İş Adamı Hakkı Öner, iş adamı Sedat Ali Emanet, iş adamı Yılmaz Güzeci, Adem Zehir, Harun Pirgayip, esnaf Ali Konanç, Hayrullah Sağır gibi isimlerin bulunduğu Melikoğlu’nun listesi kulislerde şu ana kadar bir araya gelmiş en güçlü liste şeklinde yorumlandı. Dinleyenlerin büyük beğenisini kazanan Hakkı Melikoğlu’nun konuşmasının ardından oy verme işlemine geçildi.

İki adayın yarıştığı kongre tam bir demokrasi havası içerisinde ve güzel bir atmosfer eşliğinde cereyan etti. Yapılan oylamanın sonucunda Hasan Karakaya kullanılan 187 oyun 133 ünü alarak tekrar Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı seçildi. Hakkı Melikoğlu’nun listesi ise 52 oy aldı. İki oy da geçersiz sayıldı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra salonda ki manzara ise görülmeye değerdi. İki aday sahneye çıkarak birbirlerini tebrik ettiler ve kongrenin galibinin Beykozlu Giresunlular olduğunu ifade ederek birbirlerinin ellerini havaya kaldırdılar. İki başkan adayının karşılıklı iyi niyet temennilerinin ardından iki listede ki adaylarında birbirlerini tebrik etmesi ile Beykozlu Giresunlular Derneği kongresi tamamlandı.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin yeni Yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Hasan Karakaya

Muammer Yavuz

Alaattin Özdemir

Emrah Karaca

İshak Memiç

Hayrullah Usta

İsmail Hakkı Öztürk

Ahmet Okumuş

Hasan Sivri

Ömer Türk

Fatma Topkar

Erdal Karadeniz

Mesut Deniz

Selami Emanet

Ümit Kılıç

DENETLEME KURULU

Hakkı Emanet

Kenan Ergan

Nuri Yeşilbaş   

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz