Giresunlular büyük güne hazırlanıyor !..

  • Güncelleme: 08.06.2010 00:11
  • Yorum: 0
Beykozlu Giresunlular Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kaymakdonduran Şenliği’nin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Şenliğe binlerce insanın katılması bekleniyor.
Giresunlular büyük güne hazırlanıyor !..

Beykoz’un nüfus oranının %20’sini teşkil eden Giresunlular 13 Haziran 2010 Pazar günü Kaymakdonduran’da buluşuyor… Beykozlu Giresunlular Derneği’nin organize ettiği şenliğe binlerce insanın katılması bekleniyor.

Organizasyon öncesi yapmış olduğu açıklamayla hemşerilerini şenliğe katılmaya davet eden BeykozluGiresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya , bu şenlikte Giresun’un ağasını da seçeceklerini söyledi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin organize ettiği Kaymakdonduran Şenlikleri’ne yönelik yapılan yazılı açıklama da şu ifadelere yer verildi:

Ailece pikniklerin yapıldığı, yöresel sanatçılar eşliğinde horonların oynandığı, birbirimize zaman ayıramama eksikliğimizin bir günlüğüne de olsa giderildiği, yeni neslin tanışma ve kaynaşmasının sağlandığı Kaymakdonduran Şenlikleri Beykozlu Giresunlular için artık bir gelenek olmuştur.

Beykozlu Giresunlular olarak yaptığımız bu geleneksel şenliğimiz, bizlerin dışında, İstanbul’un diğer ilçelerinde ki Giresunluların ve diğer memleketlerden gelen Beykozlu hemşerilerimizin de yoğun katılım sağladığı büyük bir şenlik halini almıştır.

Şenliğimizin ulaştığı kitlenin büyüklüğü ve tarihi değeri, Beykozlu Giresunlular Derneği olarak bizleri ve diğer Giresun ilçe ve köy derneklerimizi bir önceki yıldan daha da kusursuz bir organizasyon yapmaya itmektedir.

Bu yıl içeriğini, hediye çekilişi, tiyatro gösterimi, mini yarışmalar, Beykoz Giresun ağası seçimi, esnaf ve işadamlarımızın stantlar ile tanıtımlarını yapması, yöresel sanatçılar eşliğinde kemençe-horon ve daha birçok sürprizler ile zenginleştirdiğimiz 22. KAYMAKDONDURAN ŞENLİĞİ daha coşkulu ve görkemli olacaktır.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz