Kültür

Giresunlular Beykoz'da siyasi parti gibi

Giresunlular Beykoz'da siyasi parti gibi
20.04.2016 09:11
| | |
5125

10 Nisan günü yapılan kongrede Beykoz Giresunlular Dernek Başkanlığı'na seçilen Ali Bilir ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı.

Dernek içinde yapılan görevlendirmenin de kamuoyuyla paylaşıldığı toplantıda kurulacak komisyonlar konuşuldu.

Yapılacak çalışmalar ise başlıklar halinde belirlenirken, bu çalışmalar içinde; görev dağılımı, görev tanımlamaları, Giresun Akademisi’nin kurulması, dernek komitelerinin kurulması ve sorumlularının belirlenmesi, genel kurul işlemleri, planlanan etkinliklerle ilgili çalışma grupları oluşturulması ve dernek mali durumu vardı.

Toplantı öncesi bir değerlendirme yapan Başkan Bilir,  hep birlikte yöneteceklerini söylediği Beykozlu Giresunlular Derneği'nde asil ve yedek üye diye bir ayrım olmayacağını kaydederek, "Hep birlikte oluşturacağımız komisyonlar ve görev tanımlamalarımızla etkin bir yönetim kurulu oluşturacağız.” dedi.

12 Nisan’da yapılan toplantı sonrasındaki gelişmeler ve Kaymakamlık ziyareti ile ilgili değerlendirmelerinde yapıldığı toplantıda, "Giresun Akademisi" adı altında bir yapılanma olacağını bu yapılanma içinde dernek çatısı altında bir çok komisyonun kurulacağı kaydedildi.

Giresun Akademisi'nin başında, 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP'den Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan Prof. Dr. Hüseyin Öztürk ve Beykoz Belediye Başkan Danışmanı Yahya İpek'in olacağı ifade edildi.

Dernek bünyesinde çeşitli komisyonların kurulacağını da sözlerine ekleyen Bilir, Meslekler komisyonu, Kamu Çalışanları Komisyonu, Ticaret ve İşadamları Komisyonu, Bilim ve Danışma Heyeti, Seçilmişler Komisyonu, Din Görevlileri Komisyonu gibi oluşumların olacağını ve bu komisyonlarda görevlendirmelerin 15 gün sonra yapılacağını kaydetti.

Beykoz Giresunlular Derneği Beykoz’daki 45 mahallede temsilci belirleyecek, bu teşkilatlanmanın başında da Derneklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hüseyin Kuruderi’nin olacağı Kuruderi'nin ayrıca kadın ve gençlik kollarıyla birlikte bu çalışmaları yürüteceği belirtildi.

Beykoz Giresunlular Derneği'nde, planlanan etkinliklerden Hakkı Emanet’in sorumlu olduğu, mali işleri ise Ahmet Okumuş'un takip edeceği söylendi.

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Giresunlular Derneği, Ali Bilir, Toplantı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"