Giresunlular Beykoz'da kendi yerine kavuştu

  • 11.07.2021 15:34
  • Güncelleme: 11.07.2021 15:36
  • Okunma: 6945 kez
  • Yorum: 1
Beykoz Giresunlular Derneği'nin yeni dernek merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Giresunlular Beykoz'da kendi yerine kavuştu

Beykoz'daki Giresunlular'ın bir araya geldiği çatı olarak bilinen Beykozlu Giresunlular Derneği, çeyrek asırdan uzun bir süredir sürdürdüğü faaliyetlerine yeni merkezinde devam edecek.

Kavacık'ta açılan yeni dernek merkezinin açılışında konuşan Dernek Başkanı Hayrullah Usta, 34 yıldan sonra derneğin kendi mülkiyetine kavuştuğunun altını çizerek bugünü doğum günü olarak tanımladı.

Usta, "Artık bir çatı altında bir araya gelmemiz gerekiyor. Bu merkez, son derece profesyonel ve kurumsal bir şekilde çalışmalarını sürdürecek. Yeni yönetim kurulumuz ile birlikte bölgedeki genç ve kadın hemşerilerimiz ile daha fazla bir arada olacağız. Yaşanabilir bir Beykoz için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Dernek Başkanı Hayrullah Usta, mülkiyetin satın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da yaptığı konuşmada, belediye olarak ilçe halkının sosyal yaşam seviyesini arttırma gayretinde olduklarını, Giresunlular Derneği'nin de bu gayrete katkı sunduğunu kaydetti.

Aydın, "Burada bulunan herkesin amacı daha sonra iyi bir şekilde yad edilmek değil mi? Bunun gerçekleştirilmesi için de hayatı mutlu devam ettirmek gerekiyor. Bu sebeple geçmiş ve gelecek ile köprü oluşturan yerel derneklerimizin de katkısı çok büyük. İlçemizdeki bütün sivil toplum kuruluşlarının bu tarz yerlere kavuşmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

İYİ Parti STK İlişkilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, sivil toplum kuruluşlarının Türk milletinin örf ve adetlerini yaşattığına dikkati çekti.

Akburak, "Beykoz Giresunlular Derneği, 34 yıllık faaliyet serüveninde gelenek ve göreneklerini korumayı başarabilmiş, kültürümüzü ve değerlerimizi dünya görüşü ayırt etmeden yaşatmamız gerektiğini düşünüyorum. Ara Güler, Hasan Ali Yücel, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Aziz Nesin.. Her biri bizim değerimizdir ve yaşatmalıyız" ifadelerini kullandı.

Açılış töreninin son konuşmacısı ise AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye - Filistin Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan oldu.

Turan, bu anlamlı açılışa katılmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Bir dernek 34 yıldır faaliyetlerini sürdürüyorsa ortak bir bilinç oluşmuş demektir. Birçok çalışmanın kendi mülkünde devam etmesi beraberinde birçok kolaylığı da getirecektir. Bu merkez hemşerilerimizin ortak noktası olacak. Bizimde adeta kültür merkezimiz, dayanışma merkezimiz olacak buna yürekten inanıyorum. Bir yerde dayanışma birlik varsa orada dirlik vardır." diye konuştu.

Açılış törenine, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Hayrettin Yanık, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş, meclis üyeleri, iş adamları ve STK temsilcileri katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Beykoz Giresunlular Derneği'nin yeni merkezi dualar eşliğinde hizmete açıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Orta direk (4 ay önce)

Hadi kaptın oyları murat efendi ama bizden oy yerine başka bişey kaptın gerçi senin umrumda değil senden sonrayı düşünmek

Yorum Yaz