Giresunlular 27. Kez Kaymakdonduran’da buluştu

  • Güncelleme: 09.03.2020 19:57
  • Okunma: 13169 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Giresunlular Derneği, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kaymakdonduran Şenliği'nin 27.’sinde hemşerileriyle bir araya geldi.
Giresunlular 27. Kez Kaymakdonduran’da buluştu

Geleneksel olarak her yıl yaz aylarının gelmesiyle festival alanına dönüşen Kaymakdonduran Mesire Alanı, Beykozlu Giresunluları misafir etti. TBMM Başkan Vekili ve CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanvekili Kadir Alarçin, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve STK Yöneticileri Giresunlularla bir araya geldi.Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykozlu Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Salim Öztürk yurtdışında olduğu için 27. Geleneksel Kaymakdonduran Şenliği'ne katılamazken, yüzlerce Beykozlu kemençe ve yöresel sanatçılar eşliğinde horon oynadı. Oynanan horonların ardından ise Giresun yöresine ait yemekler ve Görele dondurması ikram edildi.

Beykoz Kızılay'ının da kan toplama otobüsü ile bağışları kabul ettiği şenlikte CHP Milletvekili Akif Hamzaçebi ve CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan birer konuşma gerçekleştirdi.

TBMM Başkanvekili Akif Hamza Çebi: "Yöresel organizasyonları her zaman destekledik"

TBMM Başkanvekili Çebi, "Bu tarz yöresel organizasyonları önemsiyoruz. Birlik ve beraberlik açısından sonra derece faydalı olan bu etkinlikleri her zaman destekledik. Burada bulunan bütün hemşerilerimize bizleri misafir ettikleri için teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Başkanı Mahir Taştan ise Beykozlu vatandaşların bu gece kılınacak ilk teravih namazı ile birlikte başlayacak olan mübarek Ramazan aylarını tebrik etti ve hep beraber bayrama ulaşmayı temenni ettiklerini söyledi.

Mavi Karadeniz TV'nin canlı olarak yayınladığı 27. Geleneksel Beykozlu Giresunlular Kaymakdonduran Şenliği'nde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'te bir konuşma gerçekleştirdi. Bu kadar büyük bir organizasyonu kardeşlik duyguları içerisinde gerçekleştirdikleri için vatandaşları tebrik eden Çelikbilek, şunları söyledi:Başkan Yücel Çelikbilek: "Kardeşlik sofralarını şenlendirin"

"Siz değerli Beykozlulara bizleri buraya davet ettikleri için teşekkür ediyorum. Bu şenliğe birçok kez katıldım ve böyle bir organizasyonu kardeşlik duyguları içerisinde hoşgörüyle gerçekleştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Diğer yandan bu gece başlayacak olan mübarek Ramazan-ı Şerif'inizin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim'den niyaz ediyorum. Bu ay içerisinde ilçemizin hemen her noktasına kardeşlik sofraları kuracağız. Sizlerden ilçemizin birer vatandaşı olarak bu sofraları şenlendirmenizi istiyorum. Biliyorum illa ki eş, dost veya akraba ziyaretleriniz olacak farklı etkinlikler içerisinde olacaksınız. Ben davet etmiş olayım. Gelecek mübarek Ramazan Ayınızın ve bayramınızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."'Çelikbilek, kemençe çaldı'

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkan Yardımcısı Fuat Kuş, Başkan Çelikbilek'in konuşmasının ardından kemençe ile sahneye çıktı. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in bu şenliğe hemen her sene geldiğini fakat eline hiç kemençe almadığını söyleyerek kemençe uzattı ve bir denemesini istedi. Başkan Çelikbilek'in kemençe denemesi Beykozlu vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Akşam saatlerine kadar devam eden şenlikte Dost Beykoz Yazarları ve Giresunluların tanınmış isimlerinden, BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Miniç ve bir önceki Dernek Başkanı Hasan Karakaya'da hazır bulundu.

Haber Merkezi

Dost Beykoz WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz