Giresun Vakfı, Tarihi Paşabahçe İskelesi’ni kiraladı

  • 1
  • 15271
Giresun Vakfı, Tarihi Paşabahçe İskelesi’ni kiraladı
Giresun Vakfı, Tarihi Paşabahçe İskelesi’ni kiraladı
Giresun Vakfı, Tarihi Paşabahçe İskelesi’ni kiraladı

Beykoz Paşabahçe'de, Giresun Vakfı tarafından 35 yıl önce kiralandığı ifade edilen iskele de yapılan tadilat tepki çekti.

Tarihi Paşabahçe İskelesi rıhtımında başlatılan inşaat mahalle sakinlerinin tepkisini topladı. Boğaziçi İmar Kanunu’na aykırı tadilat yapıldığını belirten mahalle sakinleri, tadilatın durdurulması amacıyla belediyeye ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne(CİMER) şikayette bulundu.

Giresun Vakfı tarafından yaklaşık 50 seneliğine kiralandığı belirtilen tarihi iskele, iddiaya göre vakıf tarafından ‘Kahve Durağı’ isimli bir işletmeye kiraya verildi. Tarihi iskelenin 250-300 metrekarelik alanında Boğaziçi İmar Kanunu'na aykırı tadilat yapıldığını  belirten mahalle sakinleri, tadilatın durdurulması amacıyla zabıtaya ve CİMER’e şikayette bulundu.

İskelenin önü kapatılıyor

Mahalle sakinleri tarafından CİMER'e gönderilen şikayet dilekçesinde, Giresun Vakfı tarafından ‘Kahve Durağı’ isimli işletmeye kiraya verilen iskele rıhtımının, Boğaziçi İmar Kanunu'na aykırı şekilde tadilat yapıldığı ve tadilatın iskele önünü kapattığı belirtilerek kaçak yapının durdurulması talep edildi.

CİMER'den gelen cevapta ise başvuru üzerine Boğaziçi İmar Müdürlüğü ile görülme yapıldığı kaydedilerek, gerekli tetkiklerin yapılması için konunun arazi ekiplerine bildirildiği belirtildi.

Boya badana için bile ruhsat alıyoruz

İnşaatın halen devam ettiğini söyleyen mahalle sakinleri, “Burası tarihi bir bina. Boğaziçi İmar Kanunu'na aykırı bir işlem yapılıyor. Biz boya badana yapmak için bile Boğaziçi İmar Müdürlüğü'ne başvurarak, tadilat ruhsatı alıyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

Haber Merkezi

Beykoz Rizeliler Derneği Mikail Akyıldız ile devam
Önceki Beykoz Rizeliler Derneği Mikail Akyıldız ile devam
Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Sonraki Erdoğan Beykoz'daki süt annesini ziyaret etti
Yorumlar (1 Yorum)

Baskan (5 yıl önce)

Neden hemen yaninda olan diger giresunlulara ait yerin kacak yapilan bolumlerini yazmiyosunuz haberi yaptiran ak parti icindeki diger giresunlu grup sizde cok guzel alet oluyorsunuz siz istediginiz haberi yapin migrosun yanindaki yeride haber yaptiniz ne oldu birakinda beykoza yatirim olsun istihdam olsun birde reisimizi dinliyoruz diyorsunuz reis ne diyor istihdam yaratin sizde anca köstek olun

Yorum Yaz