Toplum

Giresun İftar Çadırı yetişemeyenlerin uğrak yeri

Giresun İftar Çadırı yetişemeyenlerin uğrak yeri
25.05.2018 22:35
| | |
7159

Foto galeri

Beykoz Giresunlular Derneği 16 yıldır kurmuş olduğu iftar çadırı geleneğini bu yılda hayata geçirdi.

Beykoz Kavacık Kavşağı’nda kurulan İftar Çadırı, konumu itibari ile iftara yetişemeyenlerin imdadında yetişiyor. Bölge iş adamlarının finanse ettiği iftar çadırında her akşam yüzlerce vatandaş iftar açıyor. İftarını açan vatandaşlar ise Beykoz Giresunlular Derneği Yönetimi’ne dua ediyor.

AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Beykoz Giresunlular Derneği Başkan Vekili Hasan Karakaya, Giresunlular Derneği’nin yüz akı olan iftar çadırı ve çadırda yemek yiyen vatandaşlarla birebir ilgileniyor.

Hasan Karakaya, Beykoz Giresunlular Derneği olarak 16 yıldır kurmuş oldukları iftar çadırı ile Beykozlulara hizmet etmekten büyük keyif aldıklarını söylüyor.

“Biz ruhunda insana hizmeti esas alan anlayışı taşımaktan son derece haz alan ve bu şekilde mutlu olan insanlarız. Giresunlular Derneği olarak, işadamlarımızın destekleriyle bu iftar çadırını 16 yıldır hiç aksatmadan kuruyor ve oruç tutmanın insanımıza verdiği hassasiyet ve manevi duygunun ne kadar lezzetli bir bakış açısı olduğunun farkıyla iftar çadırımızı Beykoz halkına hizmet eden yüz akımız olarak nitelendiriyoruz. Ayrıca iftar çadırımızla Giresunlular olarak hassasiyetlerimizi de ortaya koymuş oluyoruz” şeklinde konuşan Hasan Karakaya, “burada hizmet eden bütün dernek yöneticisi arkadaşlarıma özellikle her akşam hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak burada olan Ahmet Okumuş ve Hayrullah Usta kardeşlerime bizatihi teşekkür ediyorum” dedi.

“Herkes gönül rahatlığı ile çadırımızda iftar yapabilir”

Eşinden dostundan ve parti çalışmalarından fırsat buldukça kendisi de iftarını çadırda yapmayı tercih ettiğini söyleyen Karakaya “Giresunlular Derneği’nin iftar çadırı büyük bir huzurla Beykoz halkına hizmet etmektedir. Bütün hemşerilerimiz iftar çadırımıza gönül rahatlığıyla gelip iftar yapabilir” ifadelerine yer verdi.

Hasan Karakaya, ramazan ayı projelerini 50 bin vatandaşa iftar verebilecek tarzda organize ettiklerini söyledi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Giresunlular Derneği, İftar Çadırı, Kavacık, Hasan Karakaya

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"