Güncel

Giresun Beykoz’da masaya yatırıldı

Giresun Beykoz’da masaya yatırıldı
2014.09.13 00:00
| | |
6837

Giresun ili Görele Federasyonu Beykoz’da toplandı. Toplantıya İstanbul’un diğer ilçelerinden ve Giresun’dan yoğun bir katılım oldu.

Görele Dernekler Federasyonu (GÖR-FED)İstişare Toplantısı BEYTAŞ Tesisleri’nde Görele Kaymakamı Ünal Kılıçaslan’ın önderliğinde yapıldı. Toplantıya Başbakan Baş Danışmanı ve İstanbul eski Milletvekili Hüseyin Besli de katıldı. BEYTAŞ’taki kahvaltının ardından yapılan toplantının gündeminde, Görele Güzel Sanatlar Fakültesi, 29 Haziran’da Görele Sis Dağı’nda yapılacak olan ‘yayla şenlikleri’ ve5 Temmuz Kemençe ve Horan Festivali vardı.

BEYTAŞ’ta gerçekleştirilen toplantıya, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, AK Parti Görele İlçe Başkanı Av. Tolga Erener, İ.B.B Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz, Giresun Federasyonu Başkan Vekili Mehmet Kuğu,  MKD TV Programcısı Uğur Bilgi, Giresunlu Kamu Çalışanları Derneği Başkanı Mustafa Remzi Kuru, Beykoz Giresunlular Derneği eski Başkanı Rahman Emanet, Beykoz Göreleliler Derneği Başkanı Hayrullah Sağır, Kırıklı Beldesi Derneği Başkanı Hüseyin Kuruderi gibi çok sayıda dernek temsilcisinin katıldı.

Toplantı GÖR-FED Başkanı Birol Kardaş’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Birol Kardaş, toplantının yapılmasına vesile olan Görele Kaymakamı Ünal Kılıçaslan’a teşekkür ederek başladığı konuşmasına GÖR-FED faaliyetleri hakkında bilgi vererek devam etti. 15 Haziran’da Beyoğlu Yerel Tatlar Festivali’ne katılacaklarını bildiren Kardaş, derneklerden bu programa katkı sağlamalarını istedi. Görele Üniversitesi’nin bu yıl tam anlamıyla hizmete geçmesi için eksiklerin giderilmesi için geniş kapsamlı bir çalışma başlattıklarını ifade eden Birol Kardaş29 Haziran’da Sis Dağı’nda yapılacak olanErkeksu Şenlikleri’ne İstanbul’da bulunan bütün dernekler olarak destek vereceklerini bildirdi. Üç ilin ortasında ama çoğunluğu Görele İlçesi sınırları içinde olmasına rağmen, bugüne kadar Giresunlular tarafından bir organizasyonun yapılamadığı bölgede, bu faaliyetin çevre ilçeler ve Giresun için önemine değinen Kardaş, Görele Kaymakamı ve Belediye Başkanı’ndan da bu şenliklere destek olmalarını istedi.

Görele Kaymakamı Ünal Kılıçaslan ise İstanbul’da böyle önemli bir toplulukla buluşmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek Görele için çalışan, değer üreten insanların olmasının gurur verici olduğunu belirtti. Fakülte’nin son durumu ile ilgili Giresun ÜniversitesiRektörü Prof. Dr Aygül Attar’dan aldığı bilgileri aktaran Kılıçaslan, toplantının amacına ulaşacağına inandığını söyleyerek sözlerine son verdi.

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu da bahsi geçen konular ile ilgili Görele Belediyesi olarak ellerinde gelenin fazlasını yaptıklarını belirtti. Görele İlçesi’nde büyük çapta yatırımlar yapılmasına vesile olduklarını belirten Melikoğlu, hizmetler hakkında bilgi verdikten sonra salonda bunan dernek başkanlarının Görele ile ilgili sorularını da cevapladı.

Son olarak konuşan İstanbul eski Milletvekili Hüseyin Besli ise bu tür toplantıların kalitesinin arttırılmasının ve tabana yayılmasının öneminden bahsetti.   

 

‘Çelikbilek de oradaydı’

Federasyona bağlı 54 dernekten 40’ının temsilcilerinin bulunduğu toplantı da dernek başkanları kısa konuşmalar yaptığı esnada Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek desalona iştirak etti. Kısa bir selamlama konuşması yapan Çelikbilek, artık herkesin hemşeri olduğunu söyleyerek yıllardır Beykoz’da birlik beraberlik içinde yaşadıklarını, ayrı gayrı kalmadığını belirtti. Görele Fakültesi için destek sözünü yineleyen Yücel Çelikbilek,Görele Federasyonu’nun toplantı için Beykoz ve BEYTAŞ Tesisleri’ni seçmelerinden memnuniyet duyduğunu belirterek, toplantının ev sahipliğini üstlendiğini söyledi. Görele Federasyonu Başkanı Birol Kardaş’ın 5 Temmuz Kemençe Festivali davetini yinelemesi üzerine programının müsait olması halinde katılacağını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı, konuşmasının ardından Hüseyin Besli ve Kaymakam Ünal Kılıçaslan ile bir süre sohbet etti.

Kırıklı Beldesi, Sofulu, Köprübaşı, Maksutlu, Dikmen, Beyazıt, Beşirli, Çatakkırı, Çalış, Tekgöz, Şenlik, Yeşildere, Karadere, Esenli, Boğalı, Burunucu, Güvendik Köyleri gibi birçok dernek temsilcisinin katıldığı toplantıya ilgi yoğun oldu. GÖR-FED Onursal Başkanı Sadi Kaya, Eğitimci Mustafa Aslan, İş Adamı Mehmet Miniç ve Harun Pirgaip, Görele Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kodal, Sarıyer Kazım Karabekir Mahallesi MuhtarıRaşit Erbaş, Ayazağa’dan Mustafa Öztürk gibi isimlerinde misafirler arasında olduğu toplantı, çektirilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Birol Kardaş, Ertuğrul Melikoğlu, Görele Dernekler Federasyonu, Hüseyin Besli, Ünal Kılıçaslan, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"