Güncel

Gezi zekalı sazanlar alay konusu oldu

Gezi zekalı sazanlar alay konusu oldu
2014.09.17 00:00
| | |
5306

Başkan Ç:elikbilek'in piknik alanında başı annesi tarafından kapatılan çocukla fotoğraf çektirmesi ve "AKP emzikli bebeğe türban giydirdi" başlıkları ulusal basında alay konusu oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, piknik alanında annesi tarafından başı kapatılan çocukukla fotoğraf çektirmesi ve bunu bilbordlarda kullanması, “AKP emzikli bebeğe Türban giydirdi” başlığıyla Gezi parkı eylemlerine destek veren sol menşeli gazetelerde haber olmuş, çocuğunu daha sonra erkek olduğunun anlaşılması diğer basın kuruluşlarında alay konusu oldu.

 “Gezi Zekalı Sazanlar” başlığıyla konuyu manşetine taşıyan Yeni Akit gazetesi, Aydınlık, Sözcü, vatan ve Sol isimli gazetelerle resmen dalga geçti.

Gazete aynı zamanda erkek olduğu sonradan anlaşılan 1,5 yaşında berat’ın babası Suat Uru’ya ulaşarak görüşlerini aldı… Aynı zamanda, bir elinde Sözcu gazetesinde yer alan haberin kupürünü tutan baba Uru, diğer eliyle ise oğlunu objektiflere gösterdi.

Suat Uru, konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP’ye ve yalan haber yapan gazetelere tepki gösterdi.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

AK Parti’yi ve hükümeti yıpratmak için yapılan “Türbanlı kız çocuğu afişi” haberleriasparagas çıktı.

CHP’nin Meclis gündemine; Sözcü, Vatan, Aydınlık, Evrensel ve Sol gibi gazetelerinde Beykoz Belediyesi’ni hedef alarak, “İşte AKP’nin gelecek nesli”, “Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kucağında 3 – 4 aylık bir kız bebekle fotoğraflarını afiş yaptırmış”, “AKP bebeğe türban taktı” diyerek manşetlere taşıdığı haberlerin asparagas olduğu ortaya çıktı. Söz konusu afişlerde yer alan bebeğin Berat isimli 1,5 yaşında bir erkek çocuğu olduğu, afişte yer alan fotoğrafın bir piknikte çekildiği belirlendi.

Akit’in ulaştığı minik Berat’ın babası Suat Uru, “Düştükleri duruma gülsek mi, ağlasak mı bilmiyorum. Yine yalan söylerken yakalandılar. Afişte ki fotoğrafta yer alan bebek kız değil, benim 1,5 yaşında ki oğlum ve o fotoğraf piknikte çekildi. 5 – 6 ay öncesinde Giresunluların dernek ve vakıflarının organize ettiği bir piknikte güneş çarpmasın diye annesi şalını çocuğun başına sarmıştı” dedi. Uru, yalan haber yazan gazete ve yazarlar hakkında dava açacağını söyledi…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Berat Uru, Suat Uru, Türban, Yücel Çelikbilek, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"