Özel Dosyalar

Beykozlulardan Gezi Parkı ve 16 Haziran yorumları

Beykozlulardan Gezi Parkı ve 16 Haziran yorumları
2014.07.13 00:00
| | |
9596

Son günlerde yaşanan olaylarla ilgili Beykoz’daki yöneticilerle görüşen Dost Beykoz önemli isimlerin görüşlerini aldı.

Dost Beykoz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın görüşlerini sordu:

Türkiye’de günlerdir devam eden Gezi Parkı protestoları üzerine harekete geçen vatandaşların Erdoğan’a gösterdikleri büyük sevgi kasırgaya dönüştü. Başbakan Erdoğan’ın Tunus’tan İstanbul’a dönüşü sonrası kendisini Atatürk Hava Limanı’nda 100 bini aşkın insan karşılamıştı.
 
Bu sevgi selini gören Başbakan Erdoğan yine bir ilki gerçekleştirerek AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu’nu İstanbul’da topladı. Burada yapılan toplantıda ise yaşanan olaylar derinlemesine analiz edildi.
 
İlk kez AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda yapılan MKYK Toplantısından ise iki önemli karar çıktı. AK Parti 15 Haziran’da Ankara’da ve 16 Haziran’da İstanbul’da iki ayrı miting yapma kararı aldı.
 
Bu kararın ardından harekete geçen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’na davet edilen İlçe Başkanları’na detaylarla ilgili bilgi verildi.
 
16 Haziran’da Kazlıçeşme’de kardeşlik bayramı
 
Son günlerde yaşanan olaylarla ilgili Beykoz’daki yöneticilerle görüşen Dost Beykoz AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın görüşlerini sordu:
 
 
Adem Sefer: “Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyiz”
 
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da;  “Gezi Parkı Protestolarının amacı artık ortaya çıkmıştır… Bunlarla ilgili yorum yapmak bile boşa geçirilmiş zaman olur… Fakat bu protestoların arkasındakileri iyi okumak, iyi anlamak lazım… Bu işlerin arka planında, Türkiye’nin önlemeyen yükselişini durdurma çabaları var… Türkiye’de canlanan Osmanlı ruhunun kimleri ürküttüğü kısa sürede anlaşılmıştır…
 
Ben şahsım olarak bu olayları hayra yoruyorum. Çünkü yeni nesle geçmişte yaşananları anlatmak adına önemli bir fırsat doğmuştur… Şu anda toplumuzun tartıştığı da budur. Bu ülkede bedel ödemeden hiç bir şey elde edilememiştir… Özellikle demokrasi adına hep bedel ödenmiştir. Yine bu çerçevede bazı kesimlerin hedefinde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan vardır. Fakat çok şükür ki ülkemiz o günleri geride bırakmıştır. Artık milletimizin egemenliği sokaklara taşmıştır… Tayyip Erdoğan’ı canımız pahasına yedirmeyiz” şeklinde konuştu.
 
Kazlıçeçeşme’de buluşuyoruz
 
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, 16 Haziran Günü Kazlıçeşme’de yapacakları mitingin, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu göstermek adına son derece önem taşıdığını ifade ederek, “mitingle ilgili çalışmalarımıza başladık. İnşallah ülkemiz ve partimiz adına hayırlı sonuçlar çıkacaktır. Kimseyi küçümsemiyoruz… Biz milletimizin her ferdini seviyor ve herkesi kucaklıyoruz” dedi.
 
 
Milletimiz geçmişte bu tarz girişimlerden çok çekti
 
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te yapmış olduğu yorumda, demokratik çerçevede hak arayan, rahatsızlığını ve taleplerini dile getiren herkese, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın son derece saygı duyduğunu ve bunun demokrasinin gereği olduğunu söyleyerek, ama hak arayanların önce ülkelerine sahip çıkmaları gerektiğinin altını çizdi.
 
Biz büyük bir milletiz
 
“Yaklaşık 40 yıldır Türk siyasetinin içindeyim… Ülkemizde demokrasi adına verilen mücadelelerin birçoğuna tanıklık etmekle birlikte, bizzat bedel ödeyenlerden birisiyim” ifadelerini kullanan Başkan Çelikbilek şöyle devam etti:
 
Ülkemiz her zaman bazı kesimleri cezp etmiş, atalarımızın bıraktığı şanlı tarih hep birilerinin uykularını kaçırmıştır… Bu süreç, ülkemizin Uluslarası anlamda söz sahibi olmasından dolayı uykuları kaçanların bir hareketlenmesidir… Bu ülke böyle günleri çok görmüştür… Ama çok şükür ki milletimiz artık bu girişimlere geçit vermiyor ve Başbakanımıza bizler gibi vatandaşlarımızda sahip çıkıyor… Allah’ın izniyle bu günlerde geçecek, ülkemiz ve milletimiz büyüme yolunda emin adımlarla yürüyüşüne devam edecektir  
 
Kardeşliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız var
 
Milletimizin, Başbakanımıza gösterdiği sevgi seli oluşturulması planlanan gerginliğin önüne geçmiş ve ülkemizin geleceği adına çok anlamlı bir mesajdır… AK Parti’nin 16 Haziran’da Kazlıçeşme’da yapacağı mitingde bir kardeşlik ve dayanışma gösterisi olacaktır… Ülkemizin büyümesi için kardeşliğe dayanışmaya her zaman olduğu gibi bugünde ihtiyacımız vardır… Çünkü biz büyük bir milletiz…
 
 
 
Türkiye’nin Ortadoğu’nun ve Türk Dünyası’nın medarı iftiharı
 
Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç’ta Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklama da; sevginin, barışın kardeşliğin ve paylaşmanın AK Parti iktidarı ile toplumda egemen olduğunu ve bu topluluğun mensubu olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, Türkiye’nin güçlenerek yarınlara yürüdüğünü ve bu yürüyüşün içerde ve dışarıda bazı kesimleri rahatsız ettiğini söyledi.
 
Millet olarak demokrasi sınavı verildiğini ve bu sınavda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a her ne pahasına olursa olsun sahip çıkacaklarını söyleyen Dilmaç, hep beraber el ele 16 Haziran’da Kazlıçeşme’de yapacakları mitingi kardeşlik ve dayanışma şölenine dönüştüreceklerini kaydetti.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk halkının olduğu gibi Ortadoğu’nun ve Türk dünyasının medarı iftiharı olduğunu kaydeden Dilmaç, “bu gerçekler ortada dururken, diğer konularla ilgili yorum yapmaya pek gerek kalmıyor” dedi.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Yorum, Gezi Parkı, Eylem, Adem Sefer, Hanefi Dilmaç, Kazlıçeşme, Miting, Başbakan, Recep Tayyip Erdoğan, Yücel Çelikbilek, Taksim

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"