Gençlik ve Spor Bakanı Beykozlu sporcularla buluştu

  • 0
  • 2587
Gençlik ve Spor Bakanı Beykozlu sporcularla buluştu
Gençlik ve Spor Bakanı Beykozlu sporcularla buluştu
Gençlik ve Spor Bakanı Beykozlu sporcularla buluştu
Gençlik ve Spor Bakanı Beykozlu sporcularla buluştu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beykoz programı çerçevesinde Spor Ormanı'nı ve AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Kasapoğlu'na Spor Ormanı ziyareti sırasında Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın ve İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç eşlik etti. 

Beykoz Belediyespor bünyesindeki sporcularla bir araya gelerek sohbet eden Kasapoğlu, "Beykoz Belediyespor, gurur duyduğumuz, pek çok branşta önemli başarılara imza atmış kulüplerimizden bir tanesi. Hentbol A Takımı geçen sene Türkiye Kupası ve Süper Kupa'yı aldı. Hentbol altyapısı Türkiye şampiyonu oldu. Kendilerini tebrik ediyorum." dedi.

Beykoz Belediyespor'un Türkiye'deki pek çok kulübe örnek olacak seviyede branş çeşitliliği olduğunu ifade ederek Başkan Aydın'ı tebrik eden Bakan Kasapoğlu, "Spor, Türkiye'nin son 20 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştirdiği devrimlerden biri. Bir yanda tesis envanterini büyütürken, diğer yanda tüm branşlar için son derece modern, dünyanın en kaliteli spor altyapısını inşa ettik. 81 ilimizin tamamında 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımızın spora erişimi, profesyonel spordaki gelişimi de ortaya koydu.

2002 yılında 278 bin olan lisanslı sporcu sayısı, bugün 12 milyona yükseldi. Lisanslı sporcu sayımızın yüzde 40'ı kadın sporculardan oluşuyor ve bu oran her geçen gün artıyor. 2002 yılında 6 bin civarında olan spor kulübü sayısı, bugün 20 bini geçti." diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, 49 sporcu eğitim merkezinde 3 bine yakın sporcunun eğitim gördüğünü söyledi.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2024 ve 2028 Yaz Olimpiyat Oyunları'na hazırlandıklarını dile getirerek, "Olimpiyatlara katılacak ve katılması muhtemel yetenekli sporcular, en kapsamlı ve modern antrenman teknikleriyle olimpiyatlara hazırlıyoruz. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezlerimizde şu an itibarıyla bin 247 sporcumuz, 2024 Paris ve 2028 Los Angeles Olimpiyatları'na, Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırlanıyor." ifadelerini kullandı.

Spor açısından 2022'nin çok verimli geçtiğini belirten Kasapoğlu, "Bu yıl uluslararası alanda 5 bin 300 madalya kazandık. Ancak henüz yıl bitmedi. Yıl bitmeden madalya sayımızı daha da artıracağız. Her branşta madalyaya koşan gençler var. Geçtiğimiz cuma günü Golbol Kadın Milli Takımı'mız bizlere dünya şampiyonluğunu yaşattı. Onları tebrik ediyorum." diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yaşını geride bırakmaya hazırlandığını hatırlatan Bakan Kasapoğlu, "Artık önümüzde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye Yüzyılı var. Tüm alanlarda olduğu gibi spor altyapısı da Türkiye Yüzyılı'na hazır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı spordaki tesisleşme ve altyapı devrimi, gelecek yüzyıla en güçlü şekilde cevap verebilecek nitelikte. Bütün bu gayretlerle 'Türkiye Yüzyılı' hem gençliğin hem de Türk sporunun yüzyılı olacak." diyerek sözlerini tamamladı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise gençliğe ve spora verilen desteğin kendisi için çok önemli olduğunu söyledi.

Beykoz Spor Ormanı'nın Türkiye'de spora ayrılan en büyük alan olduğunu ifade eden Aydın, "Şu an bulunduğumuz yer, Türkiye'de spora ayrılmış en geniş alan. 8 milyon 800 bin metrekarelik Beykoz Spor Ormanı'nın içindeyiz. Burada ağırlıkla doğa sporları yapılmakta. Türkiye'de ilk defa burada yol bisikleti performans parkurları hizmete alındı. Birçok branşın yapıldığı bir mekandayız. Yaklaşık 9 milyon metrekarelik alanı spora tahsis eden Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gençler sizler bizim her şeyimizsiniz. Enerjimizsiniz, geleceğimizsiniz. Sizlerle birlikte olmak, sizlere hizmet etmek, sizlerin spor yapmasına katkı vermek benim için çok anlamlı ve mutluluk vereci bir olay. İyi ki varsınız." dedi.

Haber Merkezi

Osman Şimşek’ten taziye teşekkürü
Önceki Osman Şimşek’ten taziye teşekkürü
Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Sonraki Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz