Gençlik Meclisi, Beykoz'u unutmadı

  • Güncelleme: 02.01.2016 18:13
  • Okunma: 4543 kez
  • Yorum: 0
İBB Gençlik Meclisi, sokaklarda yaşayan ve şehrin uzak noktalarında bulunan hayvanlarına sahip çıkamaya devam ediyor.
Gençlik Meclisi, Beykoz'u unutmadı

İBB Gençlik Meclisi, sokaklarda yaşayan ve şehrin uzak noktalarında bulunan hayvanlarına sahip çıkamaya devam ediyor.

Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Beykoz ormanlarında gerçekleştirilen etkinlikte Gençlik Meclisi üyelerine bir açıklama yapan Lise Çalışmaları Komisyonu Başkanı Mehmet Kalfaoğlu, 'sokaklar da ve İstanbul’un ormanlarında Gençlik Meclisi gönüllüleri ile birlikte hayvan severlerin ortaklaşa organize olarak' hayvanlara yemleme yapacaklarını belirterek şunları söyledi:

"İstanbul’da yaşayan varlıkları olarak yalnız olmadığımızı ve bu şehri hayvanlarımızla birlikte paylaştığımızı biliyoruz. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş Beyin talimatları ve destekleri ile çevreye ve sokak havyarlarına sahip çıkıyoruz. Bugün de burada ormanlarımızda dört saatten fazla süren bu çalışmada İstanbul’un sahipsiz hayvanlarına sahip çıkıp onların olumsuz hava şartlarında aç kalmamaları için yem bırakıyoruz” dedi.İBB Gençlik Meclisi ortaokullarda...

Gençlik Meclisi girişimcilik otobüsünün son durağı Hacı Numan Ortaokulu oldu. Öğrencilere liseye geçtiklerinde bölüm seçimleri hakkında bilgiler verilen programda, ilgi alanlarına ve kabiliyetlerine göre doğru tercih yapmaları gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin kişisel gelişimlerini hangi yollardan daha etkili bir biçimde gerçekleştirebilecekleri hususunda tavsiyeler verilen programda, zamanın verimli ve doğru bir biçimde kullanılması üzerinde duruldu. Zamanın boşa değil faydalı yönlerde kullanılması gerektiğine değinildi.

Kalıcı ve doğru öğrenme yöntemini tespit edip bunun üzerine doğru çalışmanın nasıl yapılabileceği konusunda tavsiyeler verildi. Dersi daha iyi takip etme noktasında odaklanma ve dikkatin arttırılması konusunda doğru yöntemler görsel ve işitsel materyallerle eğitmen Mehmet Kalfaoğlu tarafından öğrencilere aktarıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz