Yaşam

Gençlik Meclisi 3. döneme hazır

Gençlik Meclisi 3. döneme hazır
2014.07.27 00:00
| | |
9098

Beykozlu gençlerin ilçe yönetiminde söz sahibi olabilmesi için kurulan Beykoz Belediyesi Gençlik Meclisi, 3. Dönem çalışmalarına başladı.

Beykozlu gençlerin ilçe yönetiminde söz sahibi olabilmesi, sorun ve çözüm önerilerini özgürce konuşabilecekleri bir platforma kavuşmaları için kurulan Beykoz Belediyesi Gençlik Meclisi, 3. Dönem çalışmalarına başladı.

Gençlerin demokratik katılım ve temsil yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan Gençlik Meclisi’nin belediye meclis salonunda yapılan Genel Kurul’uyla başlayan 3. Dönem açılışına Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Baki, Ali Bilir, Belediye Meclis Başkanvekili Necati Ak ve meclis üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, gençlere sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmelerini tavsiye ederek her zaman destekçileri olacaklarını ifade etti. Başkan Yardımcısı Ali Bilir de Gençlik Meclisi’nin demokratik katılımın bir parçası olduğunu belirterek gençlere çalışmalarında başarılar diledi. Belediye Meclis Başkanvekili Necati Ak ise Beykoz Belediye Meclisi’nin işleyişi hakkında Gençlik Meclisi üyelerine bilgi verdi.  

Hizmetlerin desteklenmesi, işbirliği ve genç nüfusun katkısıyla gerçekleştirilecek proje odaklı çalışmalarla Beykoz’un geleceğini şekillendirmede katkı sağlaması beklenen Gençlik Meclisi’nin Genel Kurulu’nda yapılan seçimde tek aday olan Özer Eroğuz, Gençlik Meclisi Başkanı seçildi. Oğuzhan Kocatürk Başkanvekili, Nihat Ergül Divan Kâtibi, Emine Günay da Divan Üyesi olarak seçildi.

Komisyonlar üzerinden çalışmalarına başlayan Beykoz Belediyesi Gençlik Meclisi, 2008 Mayıs ayının ilk haftası ikinci toplantısını yapacak.

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Gençlik Meclisi, Belediye

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"