Kültür

Genç yeteneklerin gurur gecesi

Genç yeteneklerin gurur gecesi
2014.07.23 00:00
| | |
17696

Beykoz Fevzi çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü, İstanbul genelinde yapılan 7. PAM Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda “Övgüye Değer En İyi Oyun Ödülü”nü aldı.

Lise çağındaki gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve genç nesli sanata yönlendirmek amacıyla Profilo Alışveriş Merkezi Tiyatro Buluşması adlı bir yarışma düzenlendi.

30 Mayıs Cuma günü Profilo Alışveriş Merkezi tarafından organize edilen ve bu yıl yedincisi yapılan Liselerarası Tiyatro Buluşması yarışmasının gala gecesi Profilo Kültür Merkezi’nde yapılırken sunuculuğunu ise oyuncu Kıvanç Başkan ve Ferahi Aksavaş yaptı.

7. PAM (Profilo Alışveriş Merkezi) Liselerarası Tiyatro Buluşması’na İstanbul genelindeki 352 lise arasından 32 lise finale seçildi. Yarışmaya ilk defa geçen yıl katılan Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü bu yıl yönetmenliğini Hayrullah Kozak’ın yaptığı “Gılgamış Destanı” adlı oyunlarıyla ödül törenine damgasını vurdu.

Buluşma süresince Türk ve Dünya Klasiklerinin seçkin eserlerini Profilo Kültür Merkezi’nde sahneye koyan gençlerin oyunları, Akademisyen, Devlet ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatro oyuncularından oluşan jüri üyeleri değerlendirdi. Değerlendirme neticesinde 13 dalda ödüle layık görülen yetenekli gençler, Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gala gecesinde ödüllerini aldılar.

7. PAM (Profilo Alışveriş Merkezi) Liselerarası Tiyatro Buluşması’nda “Övgüye Değer En İyi Oyun Ödülü”nü alan Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi Tiyatro Kulübü, yarışmanın en önemli iki ödülünden birisini almış oldu.

Genç yeteneklerin performanslarını sergilediği gala gecesinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün temsilcileri, akademisyenler, sanatçılar ve Profilo Alışveriş Merkezi yöneticilerinin ellerinden aldılar.

Konu hakkında görüştüğümüz Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi Edebiyat öğretmeni Mustafa Özbaş, geçtiğimiz yıldan beri yaz tatilinde dahi profesyonel bir eğitim alan oyuncuların bu başarılarının tesadüf olmadığını kaydetti. Yarışmaya birçok özel okul ve güzel sanatlar liselerinin katıldığına dikkat çeken Mustafa Özbaş, en iyi kostüm, en iyi erkek oyuncu, en iyi kız oyuncu adayı olarak da bu yarışmada yer aldıklarını belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Fevzi çakmak Lisesi, Tiyatro Kulübü

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"