Genç Tümsiad’dan genç aday adayı

  • Güncelleme: 27.02.2015 18:46
  • Okunma: 7565 kez
  • Yorum: 0
Tüm Sanayiler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD)’ın gençlik yapılanmasındaki etkili isimlerden bir olan Mustafa Alpay, AK Parti’den aday adayı oldu.
Genç Tümsiad’dan genç aday adayı

AK Parti’nin Beykoz Gençlik Kolları’nda da bir dönem görev yapan Alpay, 7 Haziran 2015 Milletvekili Genel Seçimleri için İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığı müracaatı yaptı.

Gençliğe yönelik projeleriyle oldukça başarılı çalışmalara imza atan Mustafa Alpay, genç olmasının avantajlarını AK Parti camiası için kullanmak istediğini söyledi.

1986 yılında Kadıköy’de doğan Alpay, 29 yıldır Beykoz’da yaşıyor. Aslen Elazığlı Mustafa Alpay, lise eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret ve Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra sırasıyla Göztepe Devlet Hastanesi Sigorta Servisi’nde ve özel bir şirkette insan kaynakları bölümünde çalıştı.

2006-2007 yılları arasında vatani görevini yerine yapan Alpay, 2011 yılında Muğla Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu’nun Siyaset Akademisi  ve Yerel Yönetimler Akademisi Bölümlerini bitirdi.

2011 – 2013 yılları arasında T.B.M.M. İktisadi İşletmeler Genel Koordinatör Yardımcılığı görevini sözleşmeli olarak vekâleten yürüttü.

Gençliğe yönelik birçok sivil toplum örgütünde de aktif görevler alan Alpay’ın faaliyetleri arasında en önem verdiği çalışma ise,  2013 yılı içerisinde çözüm sürecine destek olmak amacıyla Genç TÜMSİAD ile birlikte Diyarbakır, Batman gibi illerde valiler, belediye başkanları, üniversite rektörleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek istişare toplantıları yapması oldu.

2014 yılında “Yeni Türkiye’de Gençlik Politikaları” kavramını ortaya çıkararak birçok Televizyon kanalına konuk olmasının yanı sıra bu kavram üzerine birçok konferans veren Alpay, 2012 yılında “2023 Geleceğin İş Dünyasını Tasarlamak” adlı projesiyle, “Kurum İçi Verimlilik” ödülüne layık görüldü.

Genç TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay, Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu arasında imzalanan ticari, sosyal ve kültürel iş birliği protokolü ve Protokol kapsamında İstanbul, Kocaeli ve Bursa illerinde Sanayi ve Ticaret odası başkanları, Başkonsolos ve Ticari Konsoloslarında katılımı ile Türkiye – Endonezya iş formları düzenledi.

Mustafa Alpay bunlarla birlikte birçok yerel belediye ye de hazırladığı projelerle adından söz ettirmeyi başaran genç bir isim oldu.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz