Genç Lig Cumhuriyet Kupası turnuvası Beykoz'da başladı

  • 0
  • 5517
Genç Lig Cumhuriyet Kupası turnuvası Beykoz'da başladı
Genç Lig Cumhuriyet Kupası turnuvası Beykoz'da başladı
Genç Lig Cumhuriyet Kupası turnuvası Beykoz'da başladı

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hamiliğinde gerçekleştirilen Genç Lig Cumhuriyet Kupası büyük bir coşku ile başladı.

2017-18 Dönemi Türkiye Liseler Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu unvanına sahip TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesi tarafından Beykoz kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hamiliğinde gerçekleştirilen Genç Lig Cumhuriyet Kupası büyük bir coşku ile başladı. 

Cumhuriyet Bayramına özel olan ve ileriki yıllarda da geleneksel hale getirilmesi düşünülen Turnuvanın adresi Paşabahçe Stadıydı. TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesi Müdürü Candar Keskin’in ev sahipliğini yaptığı, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden Necla Çağlayan’ın protokolü oluşturduğu Cumhuriyet Kupası müsabakalarında 7 Üniversite Takımı ile geçen senenin Türkiye Şampiyonu olan TFF Meral-Celal Aras Lisesi Futbol Takımı mücadele etti.

Turnuva maçları öncesinde plaket töreni yapıldı. 2017-18 Dönemi Türkiye Liseler Arası Futbol Şampiyonu olan ve de Turnuvanın da ev sahibi konumundaki TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesinin Plaketini Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk verdi.

Turnuvanın gerçekleştiği Paşabahçe Stadı için Beykoz İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur’a hazırlanan plaketi sundu. Medipol Üniversitesi adına Erdem Özboğa’ya Plaketini Şehit Ömer Halisdemir Lisesi Müdürü Habip Küçükseymen, Beykoz Üniversitesi adına Enes Özmen’e plaketi Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Marmara Üniversitesi adına Kani Çevik’e Plaketini Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur verdi.

Katılımcı diğer okullara ise maçlarını oynamak için geldiği dakikalarda Turnuva Organizasyon Komitesinden plaketleri ve katılım belgeleri teslim edildi.

Turnuvanın açılış maçı olan Beykoz Üniversitesi - TFF Meral-Celal Spor Lisesi arasındaki başlama vuruşunu Beykoz İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı ile Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk birlikte yaptı.

Turnuva kapsamında gerçekleşen ilk gün maçlarında şu sonuçlar alındı :

Beykoz Üniversitesi - TFF Meral-Celal Aras Spor Lisesi: 3-1

Maltepe Üniversitesi - Işık Üniversitesi: 2-1

Marmara Üniversitesi - Esenyurt Üniversitesi: 2-1

Medipol Üniversitesi - Gelişim Üniversitesi: 1-2

Spor Servisi

Coşkun Tosun Beykoz’da gövde gösterisine hazırlanıyor
Önceki Coşkun Tosun Beykoz’da gövde gösterisine hazırlanıyor
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi