Gelecek Partisi yaptı, CHP’li belediye yıktı

  • 0
  • 4467
Gelecek Partisi yaptı, CHP’li belediye yıktı
Gelecek Partisi yaptı, CHP’li belediye yıktı
Gelecek Partisi yaptı, CHP’li belediye yıktı
Gelecek Partisi yaptı, CHP’li belediye yıktı

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın girişimleriyle Gümüşdere Mahallesi’nde inşa edilen Çınar Çocuk Parkı, izinsiz olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Karara tepki gösteren İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Yapmak bize, yıkmak onlara yakışır” dedi.

17 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilen park, yazılı izin olmadığı gerekçesiyle Sarıyer Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı. Alınan kararı eleştiren Başkan Vergili, “Ülkede bu kadar yanlış olay varken çocukların yüzünü güldüren bu park mı sorun oldu? Parkın yapımı 3 ay sürdü. Madem yıkacaktınız, o zaman neden yapımına müsaade ettiniz?” diye sordu.

“Bunun çözümü toplumun menfaatine olan bir hizmeti yıkmak değil, yapıcı olmaktan geçer”

“Gümüşdere Çınar Çocuk Parkı’nın üzülerek ve büyük bir şaşkınlıkla yıkıldığına şahit oldum” diyen Vergili, “17 Temmuz tarihinde Gümüşdereli yavrularımız ve ailelerimizle birlikte büyük bir coşkuyla açılışını gerçekleştirdiğimiz park, yazılı izin olmadığı gerekçesiyle yıkıldı. Her ne kadar yıkım kararının hukuk çerçevesinde ‘uygun’ olduğu belirtilse de alınan yıkım kararının vicdanlarda hükümsüz olduğu açıktır.

Gümüşdere Mahalle Muhtarlığı tarafından ilgili kurumlardan sözlü izinlerin alındığı tarafımıza iletilmişti. Dolayısıyla bu çalışmalardan Sarıyer Kaymakamlığı’nın ve Sarıyer Belediyesi’nin haberi vardı. Bizler de bu doğrultuda hayırseverlerin destekleriyle park yapımına başlamıştık” şeklinde konuştu.

“Sarıyerli vatandaşlarımıza sözümüz olsun”

Başkan Vergili, “Park yapılmış, mahalleli mutlu, çocuklar zararlı alışkanlıklara başvurmak yerine veya tüm zamanını sosyal medyada geçirmektense parkta doyasıya eğleniyorsa yapılan iş doğrudur. Bunların yanı sıra atıl vaziyette olan arazi yapılan park ile halkın kullanımına açılmıştı. Ayrıca söz konusu arazinin belli yerlere peşkeş çekilmesi düşüncesi vardıysa eğer bunun da önüne geçilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

İBB Beykoz'daki yangının takipçisi olacak
Önceki İBB Beykoz'daki yangının takipçisi olacak
Kaç takipçin var?
Sonraki Kaç takipçin var?