Gece Kartalları Beykoz’a nefes aldırmıyor

  • Güncelleme: 27.02.2018 19:03
  • Okunma: 22147 kez
  • Yorum: 0
772 Sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında göreve başlayan gece bekçileri polis nezaretinde Beykoz sokaklarında uygulama yapıyor.
Gece Kartalları Beykoz’a nefes aldırmıyor

Beykoz Kaymaklığı’nın sözlü ve yazılı sınavlarını yaptığı gece bekçileri kısım kısım göreve başlıyor. Polis nezaretinde görev yapan bekçiler Beykoz sokaklarında uygulama yapıyor.

772 Sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfına alınan 55 gece bekçisi Beykoz sokaklarında güvenliği sağlamaya başladı.

Yaklaşık bir haftadır Beykoz’un değişik güzergâhlarında uygulama yapan bekçiler, otomobilleri durdurarak kimlik, ehliyet ve ruhsat kontrolü yaptı. Özellikle gecenin geç saatlerinde, belirli bölgelerde uygulama yapan gece bekçileri gören araç sürücüleri de şaşkınlığını gizleyemezken, vatandaşların uygulamadan genellikle memnun olduğu gözlendi.

Önceki akşam FSM Kavacık alt geçidi Ümraniye güzergâhında trafik kontrolü yapan gece kartalları, dün akşam da Kavacık Hasan Yavuz Caddesi üzerinde uygulamadaydı. Araçları durdurarak kimlik kontrolu yapan gece bekçileri emniyet güçlerinin nezaretinde gece geç saatlere kadar uygulama yaptı.

Beykoz genelinde toplamda 55 kişiden oluşan grubun, bir ay süren silah, teorik ve hukuk eğitimlerini tamamlayan ilk 20 kişi aktif olarak göreve başladı. Güzergâh görevlendirmelerinin dışında, Çubuklu, Kavacık ve Çavuşbaşı bölgelerinde asayişe yönelik sürekli devriye gezen bekçiler, bir polis nezaretinde sabahın ilk ışıklarına kadar sokaklarda oluyor.

Gece bekçilerinin de emniyet mensupları kapsamında asayişe yönelik yetkileri bulunuyor.

Haber Merkezi