Gazi Muhammed Bostancı 15 Temmuz’a şiir yazdı

  • 0
  • 13221
Gazi Muhammed Bostancı 15 Temmuz’a şiir yazdı
Gazi Muhammed Bostancı 15 Temmuz’a şiir yazdı
Gazi Muhammed Bostancı 15 Temmuz’a şiir yazdı
Gazi Muhammed Bostancı 15 Temmuz’a şiir yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hemşerisi olan Beykozlu gazilerden Muhammed Bostancı 15 Temmuz’un şiirini yazdı.

Yazmış olduğu şiiri Erdoğan’ın sesinden dinlemek istediğini kaydeden Gazi Bostancı, aynı zamanda Rize’nin Güneysu ilçesi Küçükcami Köyü’nden Erdoğan’ın hemşerisi…

15 Temmuz darbe girişiminde FSM’de gazi olan çok sayıda Beykozludan biri olan Muhammet Bostancı, 15 Temmuz'da arkadaşlarıyla sohbet ettiği sırada köprülerin kapatıldığını duyduğunu, bunun normal bir durum olmadığını düşünürken radyodan Başbakan Binali Yıldırım'ın olayın bir kalkışma olduğuna ilişkin açıklamasını dinlediğini anlattı.

Açıklamayı duyunca darbecilerin olduğu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu Yakası ayağına gittiğini, yeni konuşlanmaya başlayan darbecilere yaklaşıp hepsinin vatan hainliğinden yargılanacağını, kışlalarına dönmeleri gerektiğini söylediğini anlatan Bostancı, daha sonra ellerinde Türk bayrağı olan 50-60 kişilik gruba katılarak darbecilere doğru harekete geçtiklerini söyledi.

Bayrağı görmelerine rağmen bana ateş ettiler

20 metre kala havaya ateş açıldığını aktaran Bostancı, "Devam ettiğimizi görünce bize doğru ateş ettiler. İlk ateşte ben yaralandım ve şehit olanlar oldu. Daha sonra onlarla göğüs göğüse geldik. Layık olmadıkları üniformayı üzerilerinden çıkardık, rütbelerini söktük. Kısa süre içerisinde hain askerleri köprünün koruma karakoluna teslim ettik. Ben dizlerimin üstü ve karın bölgemden, seken kurşunların şarapnel parçalarından yaralandım. Öndekilerin elinde Türk bayrağı vardı ve darbeciler bunu gördükleri halde bize ateş ettiler.'' diye konuştu.

Gazi mühendisten 15 Temmuz şiiri

Daha önceleri şiir konusunda hiçbir deneyimini olmadığını söyleyen İnşaat Mühendisi, 15 Temmuz'da yaşadıklarının kendisini derinden etkilediğini belirtti. ''Fiziksel olarak çok ciddi yara almamama rağmen manevi olarak derinden etkilendim. Şiirimdeki bir kaç dize sürekli beynimde dolaşıp durmaya başladı. Aklımdan bir türlü gitmiyordu. Kalkıp yarı uykulu halde bir kalem kağıt bularak aklıma gelenleri yazdım ve şiir yazmam böyle başladı." ifadelerini kullanan Bostancı, 15 Temmuz hatırasının diri tutulması gerektiğini dile getirdi.

Bostancı yazmış olduğu 15 Temmuz şiirine ilişkin şunları söyledi:

"15 Temmuz'u destansı dille anlatmaya çalıştım. Ben mühendisim, şair değilim. Öyle oturayım da bir şiir yazayım diye tasarlamadım. Fakat tamamen doğaçlama Allah'ın kalbimize ilham ettiği şekilde dizeler ortaya çıktı ve 35 kıta oluştu. Ben şiirime '15 Temmuz Destanı ve Selam Olsun' ismini verdim. Bunu cumhurbaşkanımıza takdim etmek istiyorum. Çünkü kendisi hem şiiri çok sever hem de şiir okuma üstadıdır. Allah nasip eder de imkân olursa kendisine bunu takdim etmeyi ve kendi sesinden bir kaç dize de olsa okumasını istirham edeceğim.''

Haber Merkezi

O akşam hepimizde iman gücü vardı
Önceki O akşam hepimizde iman gücü vardı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı