Gaye İnsan Derneği 5. yılını kutladı

  • 01.06.2022 23:29
  • Güncelleme: 01.06.2022 23:29
  • Okunma: 2683 kez
  • Yorum: 0
Merkezi Beykoz'da bulunan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği 5. yılını kutladı.
Gaye İnsan Derneği 5. yılını kutladı

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi'nde düzenlenen kutlama programına Beykoz'un çeşitli kesimlerinden çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede geçtiğimiz aylarda trafik kazasında hayatını kaybeden İsmail Kaya için Kur'an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi.

Mert Akdemir'in sunumunu yaptığı gecede Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nin kuruluş süreci anlatıldı. 1 Haziran 2017 günü yapılan resmi başvuruyla kurulan Gaye İnsan adının Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir röportajında 'gaye insan' vurgusundan esinlenilerek seçildiği kaydedildi.

Gaye insan tanımının yapıldığı tanıtımda, 2015 yılından bu yana yapılan faaliyetler verilen eğitim bursları ve yurt içinde 46'sı kız olmak üzere 55 üniversite öğrencisine burs verildiği katılımcılara aktarıldı.  

Akdemir, yaptığı sunumda yakın zamanda Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği'nin Azerbaycan'da da açılacağını bildirdi.

Dernek Başkanı Bilgehan Murat Miniç, yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür ederek dernek olarak faaliyetlerini daha da arttırarak geniş coğrafyalarda hizmetlerini sürdüreceklerini söyledi.

Miniç, "Bugüne kadar bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Sizlere yardımlarınızı ilettiğimiz isimlerin Kerkük'ten Musul'dan selamlar getirdik. Başta Allah'ın rızasını gözeterek yaptığımız çalışmalarımız bugün çok farklı bir boyut kazandı. Nefes aldığımız sürece bu çalışmalarımızı katlayarak sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz