Gaye İnsan, Zeytin Dalına uzandı

  • 24.11.2020 02:23
  • Güncelleme: 24.11.2020 02:33
  • Okunma: 7197 kez
  • Yorum: 0
Merkezi Beykoz’da bulunan Gaye İnsan Derneği, Pandemi döneminde bile dur durak bilmiyor. Dernek yöneticileri ülke dışında faaliyetlerine devam ediyor.
Gaye İnsan, Zeytin Dalına uzandı

Genel Başkanlığını Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'in yaptığı Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, geçtiğimiz hafta 5 gün boyunca Suriye Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde yardım faaliyetlerinde bulundu.

İyilik Delileri, Benlikten Geçenler, Otağ Platformu ve Çaba Derneği gönüllülerinin hazırladığı yardımları Yesevi Yardım Hareketine ait Afrin Merkezde bulunan ve Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun annesinin isminin verildiği " Fidan Ana Yetim ve Kültür Merkezi'nde " eğitim gören yaklaşık 200 çocuğa   ulaştıran Gaye İnsan Derneği ve adı geçen gönüllü gruplarının temsilcileri buradaki çalışmanın ardından yine ayni grupların katkılarıyla hazırlanan 200 adet bot ve mont yardımını da Bülbül ilçesi Kotana köyünde bulunan  Süleyman Halebi Yetim ve Kültür Merkezine ulaştırdı.

Savaş mağduru ailelerin yetim çocuklarının okul eğitimi yanında Türkçe eğitimi de aldıkları merkezlerde gönüllü grupların katkılarıyla bot ve mont yardımlarının yanı sıra hediyeler dağıtıldı, oyunlar oynandı.

Savaş coğrafyasında doğup büyüyen ve savaşın esas mağdurları olan çocukları eğlendirmek, onlarla oyunlar oynamak küçük de olsa hediyeler vermek suretiyle onları savaş psikolojisinden bir nebze olsun çıkarmak ve okulları cazibe merkezi haline getirmek maksadıyla bu tür faaliyetleri gerçekleştirdiklerini ifade eden İyilik Delileri, Benlikten Geçenler ve Otağ Platformu Gönüllüleri yurt içinde de birçok yardım faaliyetine imza atıyorlar.

Öte yandan bölgedeki faaliyetlerine Yesevi Yardım Hareketi ile birlikte devam eden Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği; İlkâ Derneği ve bazı yardımseverlerin de katkılarıyla Fırat Kalkanı Harekât Bölgesinde bulunan Azez ve Mare ilçelerindeki kamplarda gıda ve kışlık giyecek yardımlarında da bulundular.

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği; Yesevi Yardım Hareketi ile birlikte Afrin ve Bülbül'deki iki yetim merkezinin yanı sıra Çobanbey'e bağlı Molla Yakup Türkmen köyünde de bir ilköğretim okulunun tadilât projesine de katkı sağlıyor...

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz