Gaye İnsan Yardım Derneği'nden basın açıklaması

  • 01.12.2020 09:50
  • Güncelleme: 01.12.2020 09:50
  • Okunma: 7431 kez
  • Yorum: 0
Genel Başkanlığını Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Bilgehan Murat Miniç'in yapmış olduğu Gaye İnsan Yardım Derneği burs desteğine devam ediyor.
Gaye İnsan Yardım Derneği'nden basın açıklaması

Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında, burs desteğinin detaylarına yer verilirken, çoğunluğunu Beykozluların oluşturduğu öğrenciler arasında Türk kökenli Afgan öğrencilerin olduğu da ifade edildi.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:    

Beykoz'un ilk uluslararası derneği olan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneğimizin eğitim bursu 2020 Kasım ayı itibarı ile ödenmeye devam etmektedir.

Tamamen yardımsever vatandaşlarımızın katkılarıyla ülkemizin çeşitli üniversitelerinde eğitim gören, aralarında Beykozlu öğrencilerin çoğunlukta olduğu 23 üniversite öğrencimize verdiğimiz burs imkanını 2021 yılı itibarı ile artırmak hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Afganistan'ın Cevizcan vilayetinde Türk kökenli iki kız öğrencimizin ise 'ebe-hemşire' enstitüsüne kayıtlarını gerçekleştirdik. Kardeşlerimiz aldıkları eğitimlerinin sonunda Afganistan'da ki Türk köylerinde görevlerini başarıyla sürdürecek ve birçok bebeğin sağlıkla dünyaya gelebilmesine vesile olacaklardır.

Makedonya ve Suriye'de ise çeşitli eğitim kademelerinde öğrenim gören Türk öğrencilere eğitim yardımı yapmaya yine yardımsever vatandaşlarımızın sayesinde devam ediyoruz.

Bundan sonrası için de hedefimiz; başarı ölçütüne göre Tıp, Hukuk, Mühendislik, Öğretmenlik ve Mimarlık bölümü öğrencilerine sağladığımız burslarımızın sayısını ve bölüm çeşitliliğini arttırmaktır. Böylece Beykozlu öğrencilerimizin üniversiteyi kazandıklarında hem kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamak hem de derslerine gösterdikleri gayretlerine bir nebze de olsa destek olmaktır.

Vatanımıza, Büyük Türk Milletine ve insanlığa faydalı Beykozlu öğrencilerin sayısını arttırmak için çıktığımız bu yolda bugüne kadar bize destek olan bütün yardımseverlere teşekkür ediyoruz. Allah(C.C) hepsinden razı olsun.

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği

Genel Sekreteri Mert Akdemir

Anahtar Kelimeler: Gaye İnsan Derneği