Gaye İnsan Uluslarası İnsanı Yardım Derneği 2 yaşında

  • Güncelleme: 01.06.2019 18:37
  • Okunma: 5009 kez
  • Yorum: 1
Genel Başkanlığını Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç’in yapmış olduğu Gaye İnsan Uluslarası İnsanı Yardım Derneği 2. yaşına ulaştı.
Gaye İnsan Uluslarası İnsanı Yardım Derneği 2 yaşında

Genel Başkan Bilgehan Murat Miniç, derneklerinin kuruluşunun 2. yıldönümü münasebetiyle yapmış olduğu açıklamada, yapmış oldukları faaliyetlere değindi.

“Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneğimiz 2 yaşında. Uzun zamandır gönüllü olarak yürüttüğümüz yardım çalışmalarımızı, " Mazlumun Olduğu Her Yerde" sloganı ile dernek hüviyetine kavuşturalı tam 2 yıl oldu bugün.” İfadelerine yer veren Miniç, “sizlerin güven ve desteği ile yardımlarınızı, selamlarınızı hem mazlum coğrafyaların çocuklarına, hem memleketimizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.” diye konuştu.

Dernek çalışmalarını; “Kah Türkmen kardeşlerimizle Suriye'de buluştuk, kah kara kıtanın çocuklarıyla Kamerun'da, Uganda'da. Kah Arakan'da ki mazlumlara uzanmaya çalıştı ellerimiz, kah Filipinler Moro'ya. Makedonya'nın Yörük Türkmen köylerine de gittik, Fatma Teyzemizle Balıkesir Ayvalık'ın fakir köylerine de. Bazen Diyarbakır'a düştü yolumuz, bazen Ağrı'ya, Van' a.” İfadeleriyle özetleyen Murat Miniç şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’ta soluklandık bazen, Mardin'e uzandık, Urfa'ya uğradık. Okullara kışlık kıyafet ve kırtasiye de yolladık, kitap da, engelli kardeşlerimizle oyun da oynadık, dersler de yaptık. Adak kurbanlarınızı mazluma yolladık bazen, su kuyuları ile serinlettik kimi zaman. Ramazan ayında fitre ve zekâtlarınızı dağıttık dünyanın bir ucundaki kardeşlerimize de, yanı başımızdaki ihtiyaç sahibi komşumuza da...

Gaye İnsan Derneği sizlerin desteği ve güveni ile inşallah daha nice yıllar Türk Milletinin mazluma uzanan ellerine vesile olmaya devam edecek. Bizlere inanan, güvenen, hayırlarını teslim eden bütün dostlarımıza teşekkür eder şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ederiz...”

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Nurcan Altundağ (5 ay önce)

Kiracıyım 3 çocuk okutuyorum çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum lütfen bana yardım edin çocuklarıma kırtasiye malzemesi alamıyorum Lütfen bana destek olun sesimi tüm yetkililere duyurmak istiyorum bana lütfen destek olun kiramız geçiyor ödeyemiyorum

Yorum Yaz