Gaye İnsan Derneğinden Beykoz Belediyesine çağrı

  • Güncelleme: 05.04.2020 17:05
  • Okunma: 9489 kez
  • Yorum: 0
Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Beykoz Belediyesine kültür bütçesinin aile yardımlarına ayrılması için çağrı yaptı.
Gaye İnsan Derneğinden Beykoz Belediyesine çağrı

Beykoz Belediye Başkanlığına başlığıyla yayınlanan yazıda ülkenin zor günlerden geçtiği ve korona tedbirleri nedeniyle birçok insanın işsiz kaldığın vurgu yapıldı.

"Kaymakamlık ve belediye kifayetsiz kalıyor"

Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Murat Miniç imzalı açık mektupta, "Görünen o ki kaymakamlık ve belediye ekipleri mağdur insanlarımızın tespiti ve yardımların ulaşması hususunda iyi niyetli ve gayretli çalışmalara rağmen kifayetsiz kalıyor. Bu manada ilçedeki yardımlaşma dernekleri ve gönüllü STK'ların da desteği alınarak, sahada yardım dağıtımı faaliyetlerinde bulunacak ekip sayısı çoğaltılabilir. Eldeki insan ve malzeme kaynakları birleştirilip daha verimli çalışma ve hızlıca ihtiyaç sahiplerine ulaşım sağlanabilir." ifadeleri kullanıldı.

Beykoz Belediyesinin 2020 yılı kültür faaliyetlerini iptal etmesi sonrası buradaki kaynağın çok acil olarak yardım dayanışma faaliyetlerine aktarılması çağrısında bulunan Gaye İnsan Derneği, bu konuda bir adım atılması durumunda gönüllüleriyle birlikte yer alacaklarını açıkladı.

Beykoz Belediyesine yapılan açık çağrıda şu ifadeler kullanıldı:

"Milletimizin ve insanlığın bu illetten bir önce kurtulması için dua ediyor, birlik beraberlik içinde zor günleri atlatacağımıza inancımızın tam olduğunu yineliyoruz. Gayret bizden,tevfik Yüce Mevlamızdandır."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz