Toplum

Gaye İnsan Derneği her geçen gün büyüyor

Gaye İnsan Derneği her geçen gün büyüyor
18.12.2017 20:34
| | |
13429

Foto galeri Video galeri

Genel Başkanlığını, Dost Beykoz Yazarı Bilgehan Murat Miniç'in üstlendiği Gaye İnsan Derneği, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyor.

Merkezi İstanbul'da bulunan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde ihtiyaç sahibi 86 çocuğa bot ve mont yardımında bulundu.

Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı'nın çağrısı üzerine ilçeye gelen dernek yetkilileri, ihtiyaç sahibi çocuklarla bir araya geldi.

Çocuklara bot ve mont yardımında bulunan Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı Bilgehan Murat Miniç, yaptığı açıklamada Bangladeş'ten, Arakan'a, Suriye'den Güney Afrika'ya kadar birçok yerde yardım faaliyetleri yürüttüklerini vurguladı.

-"Yer yüzündeki bütün mazlumlara yetişmeye çalışıyoruz"

Türkiye'de de birçok ihtiyaç sahibinin yardımına koştuklarını belirten Miniç, "Burada Ayvalık Şefkat Evleri Derneği ile birlikte buradaki okullarda eğitim gören yardıma muhtaç çocuklarımıza bot ve mont dağıtımı yapmak üzere yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla buradayız. Bangladeş'den  Arakan'a, Suriye'den Güney Afrika'ya kadar birçok yerde yardım faaliyetlerimiz mevcut. Gerek su kuyuları, gerek oralardaki yetimhanelere yardımlar, gerek kurban kesimleri gibi. Bunun dışında da  Hatay'da,  Kilis'te,  Gaziantep'te özellikle savaş mağduru ve yetim aileleriyle şehit aileleri ve yetimhanelere yönelik çalışmalarımız var. Bunun dışında da yurt içinde de kış faaliyeti olarak 'Köy Okullarına Yardım Kampanyası' adını taşıyan bir kampanya başlattık. Yaklaşık bir aydan bu yana başta Doğu Anadolu'da yaşayan kardeşlerimiz olmak üzere köy okullarında eğitim gören çocuklarımıza bot, mont ve kırtasiye yardımları yapıyoruz." dedi.

Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fatma Cavlı da, Gaye İnsan Uluslararası Yardım Derneği yöneticilerinin duyarlılığından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Cavlı, yardım yapılan çocukların mutlu olduğunu belirterek, derneğin ilerleyen günlerde Ayvalık'ta yaşayan iki engelli için de akülü sandalye göndereceğini sözlerine ekledi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, Gaye İnsan Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Bilgehan Murat Miniç, Ayvalık Şefkat Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Fatma Cavlı, Yardım

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"