Son Dakika

Galatasaray'ın Riva arazisi için kötü haber

  • 0
  • 10829
Galatasaray'ın Riva arazisi için kötü haber

Emlak Konut, Galatasaray'ın Beykoz Riva'da bulunan arazisi için imzalanan protokolün iptal işlemlerine başlandığını açıkladı.

Galatasaray'ın 2016 yılında Emlak Konut GYO ile yaptığı Riva - Florya protokollerine ilişkin iptal sürecinin başlatıldığı açıklandı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Riva ve Florya arazileri üzerinden Galatasaray Spor Kulübü ile geçtiğimiz yıllarda yaptığı iş birliğine yönelik sürpriz bir karar aldı.

Fesih süreci başladı

Emlak Konut GYO, Beykoz'a bağlı Riva'da bulunan taşınmazlar ile Bakırköy Florya Mahallesindeki taşınmaz üzerinde proje geliştirmek amacıyla Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile imzalanan protokollerin feshi için sürecin başlatıldığını açıkladı.

Yüzde 80'i Galatasaray'ın olacaktı

Riva projesine yönelik yapılan anlaşmaya göre, ihalede ortaya çıkacak şirket payı gelirinin yüzde 80'i Galatasaray'ın, yüzde 20'si de Emlak Konut GYO'nun olacaktı. Bu durumda gelirin yüzde 80'ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün kasasına girecekti.

6 Yılda tamamlanması bekleniyordu

Riva'daki toplam 1 milyon 84 bin metrekarelik araziye bin 550 villa yapılması planlanırken, projenin 6 yıl içerisinde de tamamlanması hedefleniyordu.

Haber Merkezi

Tarihi Beykoz çayırında yöresel kültürler buluşuyor
Önceki Tarihi Beykoz çayırında yöresel kültürler buluşuyor
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz