Füsun Sökmez'e CHP'de ağır görev

  • 0
  • 10954
Füsun Sökmez'e CHP'de ağır görev

Eski CHP Beykoz İlçe Başkanı Ayten Kayalıoğlu’nun Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesinin ardından ADD Beykoz Şubesi eski Başkanı Füsun Sökmez de CHP Kadın Kolları İstanbul İl Başkanlığı’na getirildi.

Füsun Sökmez CHP Kadın Kolları İstanbul İl Başkanı oldu.

12 Haziran 2011’de yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nden sonra CHP içinde yaşanan değişim İstanbul’da tamamlanma aşamasına geldi. Beykoz halkının yakından tanıdığı Füsun Sökmez CHP Kadın Kolları İstanbul İl Başkanlığı’na getirildi.

Uzun süredir çeşitli isimlerle üzerine görüşmelerini sürdüren İstanbul İl Yönetim tercihini Füsun Sökmez’den yana kullanırken, bu tercih Beykoz’da heyecanla karşılandı.

Mutlu kadın, mutlu toplum…

CHP kadın Kolları İstanbul İl Başkanlığı’na atanmasına ilişkin Dost Beykoz’a bir açıklama yapan Başkan Füsun Sökmez, “Mutlu Kadın Mutlu Toplum” sloganıyla çalışmaya başlayacaklarını kaydederek, söz konusu atama için İl Başkanlığı’nın birçok isimle görüştüğünü ve kendisine de bu teklifin İl Başkanlığı’ndan geldiğini söyledi.

Uzun yıllar sosyal demokrat camia içinde siyaset yaptığını ifade eden Bayan Sökmez, “CHP toplumu kucaklayan bir partidir. 15 Yıllık siyasi birikimimle partime hizmet edeceğim.” ifadelerini kullanarak, kadın politikaları ve örgütlenme konuları üzerinde projeler geliştireceğini belirtti.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan başta olmak üzere Beykozlu çok sayıda insandan tebrik telefonları almış olmasının kendisini mutlu ettiğini, son derece önem verdiği Beykoz halkının desteğinin çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen, Füsun Sökmez, “kadını ayrı değil, ayrıcalıklı olarak düşünüyorum. Kadınlarımız topluma son derece değer katıyor. Siyaset bir bütündür, kadın erkek ayrımı söz konusu olamaz fakat kadın mutluysa toplumda mutludur.” şeklinde konuştu.

1994 yılında SHP ile aktif siyasete başlayan Füsun Sökmez, 1999 yılında partisinden meclis üyesi adayı oldu. 2000 – 2004 yılları arasında CHP Kadın Kolları Beykoz İlçe Başkanlığı görevini de yürüten Sökmez, 2005 – 2011 yılları arasında da ADD Beykoz Şube Başkanlığı görevinde bulundu.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Gazetesi Mayıs 2011... 79. Sayı
Önceki Dost Beykoz Gazetesi Mayıs 2011... 79. Sayı
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz